Kodek DivX 7 Pro

Po raz pierwszy możemy korzystać z kodeka HD H.264 (MKV) pozwalającego kompresować obraz w rozdzielczości 1080p oraz dźwięk w formacie ACC.

Nie bez znaczenia jest także wsparcie dla wielordzeniowych procesorów. Przyspiesza konwersję obrazów HD o blisko 50 procent.

Aplikacja jak zwykle dostępna jest w dwóch wersjach. Darmowy DivX 7 to dwa programy: odtwarzacz DivX Player oraz DivX Web Player (plug-in pozwalający oglądać filmy w oknie przeglądarki WWW). Oprócz tego do dyspozycji otrzymujemy DivX Community Codec. Można się więc spodziewać, że już niedługo filmy HD na dobre zagoszczą na stronach internetowych.

DivX Pro Codec oraz konwerter pozwalający przekształcać obraz do formatu DivX dostaniemy wyłącznie w odpłatnej wersji programu. Trzeba przyznać, że warto za niego zapłacić. Aplikacja działa bardzo szybko, a efekty jej pracy są bardziej niż zadowalające.

Nowy kodek jest zgodny z poprzednimi edycjami DivX-a. Widzowie przechowujący na swoich dyskach kolekcję filmów zakodowanych wcześniejszymi wersjami DivX-a nic nie stracą – będą mogli obejrzeć swoje zbiory również po zainstalowaniu DivX 7.

Dostawca: www.divx.com Cena:

ok. 70 PLN (20 USD)

Wymagania:

Windows XP/Vista

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Nowa jakość, która ucieszy amatorów i zawodowców.

ALTERNATYWA:

RealVideo, Windows Media Video, XviD