Usługa Drogowskaźnik wykorzystuje technologię Targeo

Lokalizator mobilny Targeo w sieci Plus

Drogowskaźnik

Dzięki umowie zawartej pomiędzy Indigo Sp. z o.o. i Polkomtel S.A., użytkownicy sieci Plus otrzymują, w ramach usługi Drogowskaźnik, możliwość korzystania z technologii Targeo.mobi – jednej z najpopularniejszych polskich map na telefon komórkowy. Użytkownicy Drogowskaźnika uzyskują w ten sposób dostęp do bogatej bazy punktów użyteczności publicznej (POI), które zawierają również rozszerzone opisy ze zdjęciami i numerami telefonów.

Usługa Drogowskaźnik umożliwia lokalizację poprzez odbiornik GPS, a dla osób nie posiadających GPS w swoim telefonie – poprzez sieć komórkową. Za 2,44 zł tygodniowo lub 6,10 zł miesięcznie, użytkownik Drogowskaźnika ma możliwość nieograniczonego korzystania z aplikacji oraz z usług lokalizacyjnych opartych o sieć GSM. Użytkownik nie ponosi również żadnych dodatkowych opłat za transmisję danych.

Usługa Drogowskaźnik wykorzystuje technologię Targeo – polskiego serwisu lokalizacyjnego bazującego na mapach Polski wykorzystywanych w AutoMapie. Ponadto, dzięki współpracy Targeo.mobi z Agorą, użytkownicy Drogowskaźnika odnajdą na platformie również opisy i recenzje filmów, aktualne informacje o repertuarze kin oraz wyszukiwarkę filmów, czyli materiały z dodatku do Gazety Wyborczej „Co Jest Grane”, dostępne też w serwisie mobilnym Gazeta.mobi.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści „drogowskaznik” na numer 8045, pobrać aplikację na swój telefon i uruchomić instalację. Zgodnie z polityką „wypróbuj zanim zapłacisz”, nowi użytkownicy mogą testować usługę przez 7 dni całkowicie bezpłatnie.