Dodatkowy ekran o przekątnej 10,6 cala w W700ds

„Mobilne” monstrum Lenovo z podwójnym wyświetlaczem

Lenovo ThinkPad W700ds

Wielu użytkowników stacji roboczych w pracy korzysta z dwóch monitorów. Dlatego Lenovo stworzyło model ThinkPad W700ds z dwoma ekranami, o którym pierwsze informacje pojawiły się już w grudniu. Taka konstrukcja umożliwia specjalistom pracę zgodną z ich przyzwyczajeniami także w podróży i eliminuje kompromis wymuszający korzystanie z tylko jednego wyświetlacza w warunkach mobilnych. Dodatkowy ekran o przekątnej 10,6 cala, o powierzchni równej niemal 40 procent podstawowego, 17-calowego wyświetlacza, tworzy taką dodatkową przestrzeń, odpowiadającą w przybliżeniu ekranowi w netbooku Lenovo IdeaPad S10e.

Dodatkowy ekran, umieszczony za podstawowym wyświetlaczem, wysuwa się z obudowy komputera. Użytkownik może regulować kąt widzenia w zakresie 30 stopni w sposób podobny do tego, jak ustawia się lusterko wsteczne. Ten unikalny mechanizm zwiększa grubość notebooka o kilka milimetrów w stosunku do poprzedniej mobilnej stacji roboczej, modelu ThinkPad W700.

Mniejszy ekran uzupełnia podstawowy wyświetlacz o opcjonalnej jasności 400 nitów i rozdzielczości WUXGA, dwukrotnie jaśniejszy od modeli stosowanych w poprzednich stacjach roboczych ThinkPad. Podstawowy ekran zapewnia 72-procentową szeroką gamę kolorów, co gwarantuje o ponad 50-procent większą intensywność barw.

Model nie grzeje się dzięki opracowanemu przez Lenovo podwójnemu systemowi chłodzenia. Dzięki temu ThinkPad W700ds nie przekracza podczas pracy temperatury typowej dla notebooków ThinkPad i jest cichszy niż odgłosy tła w typowym biurze.

Mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad W700ds jest już dostępna w sprzedaży w Polsce za pośrednictwem sieci Partnerów Biznesowych Lenovo. Cena komputera to równowartość 6 422 USD brutto dla użytkownika końcowego. Lenovo ThinkPad W700ds jest objęty trzyletnią gwarancją.