Monitory Eizo o szerokim spektrum zastosowań

FlexScan S2242W oraz FlexScan S2232W to wszechstronne konstrukcje, zaprojektowane z myślą o pracach, w których ważne jest dobre odwzorowanie barw.

Naturalna rozdzielczość monitora FlexScan S2242W to 1 920×1 200 – taka sama, jak w urządzeniach o przekątnej 24,1″. Pojedynczy piksel matrycy ma wielkość 0,247 mm, co daje 103 piksele na odcinek jednego cala. Dzięki temu FlexScan S2242W udostępnia rozdzielczość monitora o przekątnej 24,1″ zajmując o 10% mniej przestrzeni. Jest to ciekawe rozwiązanie w środowiskach korporacyjnych, gdzie wymagana jest wysoka rozdzielczość naturalna, ale ograniczona jest przestrzeń. Dodatkowa korzyść z mniejszej plamki to wyraźniejsze obrazy o gładkim odwzorowaniu -szczególnie skośnych linii. Ta właściwość doceniona zostanie przez osoby zajmujące się grafiką czy obróbką zdjęć.

Model FlexScan S2232W ma naturalną rozdzielczość 1 680 x 1 050 i takie same parametry wyświetlania obrazu jak S2242W. Oba modele posiadają panele LCD wykonane w technologii VA, o proporcjach 16:10, jasności 350 cd/m2, kontraście 1200:1 i kątach widzenia 178°/178°. Monitory zostały wyposażone w funkcje „EcoView”, które redukują koszty eksploatacji, zwiększają komfort użytkow i minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Funkcja Auto EcoView odpowiada za utrzymanie poziomu jasności ekranu na jak najlepszym poziomie. Przy włączonej funkcji Auto EcoView FlexScan S2242W i FlexScan S2232W zużywają odpowiednio 32W i 42W.

Funkcja EcoView Index wyświetla na ekranie monitora aktualny poziom oszczędności energii przy konkretnych ustawieniach jasności monitora. Stopki z szerokim zakresem regulacji oraz autorska aplikacja Eizo EyeCare, wymuszająca przerwy w pracy, konieczne by wzrok odpoczywał – to kolejne propozycje Eizo promujące ekologię i ergonomię w miejscu pracy.

Oprogramowanie Eizo EcoView Net zapewnia dalsze oszczędności przy dużych instalacjach. Aplikacja daje administratorowi scentralizowaną kontrolę nad ustawieniami odnoszącymi się do poboru mocy wszystkich znajdujących się w sieci monitorów FlexScan. Możliwe jest ustawienie jasności, włączenie/wyłączenie monitora, włączenie/wyłączenie opcji Auto EcoView oraz zdalne i lokalne określanie czasu pracy urządzenia. EcoView Net jest kompatybilne z systemem operacyjnym Microsoft XP, Vista, Server 2003 i 2008.

FlexScan S2242W i FlexScan S2232W posiadają certyfikat Eizo Eco Products 2009. Jest to wewnętrzna regulacja stworzona przez producenta w 2002 roku i sukcesywnie od tego czasu modyfikowana. Wyznacza bardzo rygorystyczne normy w zakresie produkcji i pakowania towarów. Norma 2009 zawiera nowe ograniczenia, między innymi zerowy pobór prądu po wyłączeniu urządzenia oraz pobór prądu nie przekraczający 1,5 W trybie uśpienia.

Oba modele umożliwiają wyświetlenie 95% przestrzeni barw Adobe RGB. Dla entuzjastów cyfrowej fotografii firma Eizo przygotowała specjalną propozycję – oba monitory są kompatybilne z Eizo EasyPIX – oprogramowaniem EasyPIx i kalibratorem Eizo EX1. Taki zestaw umożliwia użytkownikom stworzenie prostego systemu zarządzania kolorem.

Dodatkowe funkcje

  • wejście cyfrowe DVI-D i analogowe D-Sub
  • kompensacja utraty jakości obrazu, która może wystąpić przy wykorzystaniu splitera lub przy podłączeniu monitora za pomocą długiego kabla sygnałowego.
  • fabryczna korekcja krzywej gamma minimalizująca rozbieżności kolorystyczne pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami tego samego modelu
  • wbudowane głośniki o mocy 0,5 W.

Urządzenia objęte są 5-letnią gwarancją realizowaną w systemie door-to-door. Monitory FlexScan 2242W i FlexScan 2232W będą dostępne w sprzedaży w drugiej połowie marca, Ich ceny nie są jeszcze znane.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.