MWC 2009: Arena już oficjalnie

LG oficjalnie wprowadza na rynek telefon KM900, wyposażony w trójwymiarowy interfejs graficzny S-Class, wyświetlany na 3-calowym, multidotykowym ekranie o rozdzielczości WVGA.

Podczas targów Mobile World Congress, które odbywają się w Barcelonie, koreański producent oficjalnie przedstawił model oznaczony nazwą KM900 Arena. Nowości jest kilka. Zaczniemy od technologii Dolby Mobile, która podniesie jakość efektów dźwiękowych zarówno podczas oglądania filmów, jak również słuchania muzyki. Model ten wyposażono również w nowy, trójwymiarowy interfejs użytkownika S-Class – intuicyjny, szybki i wygodny. Jedna z funkcji umożliwia np. wyświetlanie menu w formie rolek filmu, gdzie każdej opcji odpowiada czytelna ikona. Przewijając palcem poszczególne rolki interfejsu, można uzyskać dostęp do kolejnych multimediów.

Kolejnym elementem przyspieszającym dostęp do funkcji telefonu ARENA są tzw. listy elastyczne, które ułatwiają przeglądanie kontaktów i innych informacji przechowywanych w formie katalogów. Dotknięcie przycisku na liście powoduje jego rozciągnięcie, co pozwala wyświetlić bardziej szczegółowe informacje i opcje oraz ułatwia edycję. Trwałość telefonu zapewnia obudowa tytanowa oraz szybka z hartowanego szkła.

W wyposażeniu znajdziemy także 3-calowy multidotykowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 5-megapikselowy aparat fotograficzny z autofokusem i z możliwością nagrywania wideo w jakości DVD, 8 GB wbudowanej pamięci, którą rozszerzyć można nawet do 40 GB, łączność HSDPA (7.2 Mbps), WiFi, Bluetooth 2.1, nawigację z funkcją A-GPS, przeglądarkę dokumentów PDF, DOC, XLS, PPT, GIF, JPG i TXT, odtwarzacz formatów DivX i Xvid, radio FM oraz baterię o pojemności 1000 mAh, która pozwoli na 30 godzin odtwarzania muzyki, lub 300 godzin czuwania w trybach 2G i 3G.

LG KM900 Arena na rynek trafi już w marcu, jednak jego ceny jeszcze nie znamy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.