Telefon mierzy 116 x 59,2 x 17,25 mm, zaś waży 187,5 grama (wraz z baterią)

MWC 2009: HTC Touch Pro w nowej odsłonie

HTC Touch Pro2

Obok modelu Touch Diamond2, HTC w dniu dzisiejszym prezentuje drugi ze swoich flagowych smartfonów – Touch Pro2 – wyposażony w 3,6-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, na którym ujrzymy system Windows Mobile 6.1 Professional, połączony z interfejsem użytkownika TouchFLO 3D.

Ponadto nowy model oferuje technologię Straight Talk – zintegrowaną obsługę e-maila, głosu i telefonu głośnomówiącego, dzięki czemu użytkownicy mogą płynnie przechodzić z poczty elektronicznej do pojedynczych, lub wieloosobowych rozmów konferencyjnych, zmieniając dowolne pomieszczenie w salę konferencyjną. Technologia ta zapewni również wysoką jakość połączenia głośnomówiącego, dzięki asymetrycznym głośnikom i zaawansowanemu systemowi redukcji hałasu z pełną, dwukierunkową akustyką. Po położeniu telefonu ekranem w dół, automatycznie uaktywnia się tryb głośnomówiący.

W jego wyposażeniu znajdziemy również procesor Qualcomm z taktowaniem 528 MHz, 512 MB pamięci ROM i 288 MB pamięci RAM, gniazdo kart pamięci SD, łączność HSDPA, system nawigacji GPS, Bluetooth 2.0 z EDR i A2DP, WiFi, 3,2-megapikselowy aparat z autofokusem oraz drugi VGA do wideorozmów, odtwarzacz multimedialny, radio FM, akcelerometr oraz baterię o pojemności 1500 mAh, która pozwoli na 419 minut rozmów w trybie GSM, lub na 454 godziny czuwania w sieci WCDMA.

Nowy HTC Touch Pro2 ma byś dostępny na początku tegorocznych wakacji.