Telefon Omnia HD i8910 mierzy zaledwie 12,9 milimetra grubości

MWC 2009: Omnia w wersji High Definition

Samsung Omnia HD

Samsung na tegorocznych targach Mobile World Congress ma zdecydowanie najliczniejszy bastion telefonów komórkowych, na którego czele stoi model Omnia HD i8910.

Nowy smartfon wyposażono w 3,7-calowy, dotykowy ekran AMOLED o rozdzielczości 360 x 640 pikseli, 8-megapikselowy aparat z autofokusem, lampą błyskową LED, funkcją rozpoznawania twarzy, uśmiechu i mrugnięcia oraz możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości HD 720p, przy prędkości 24 klatek na sekundę. Panoramiczny wyświetlacz w formacie 16:9 umożliwi oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości z napisami.

Omnia HD to również łączność HSUPA z prędkością 5,76 Mbps i HSDPA z prędkością 7,2 Mbps, nawigacja GPS z kompasem, 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci, gniazdo kart microSD (do 32 GB), WiFi, Bluetooth, złącze USB i wyjście TV-out, a także baterię o pojemności 1500 mAh.

Oprócz delikatnie zmienionego designu (na lepsze, nie?), zmianie uległ również system operacyjny. Zamiast Windows Mobile 6.1, teraz na pokładzie obecny jest Symbian S60.

Reklama

Koreański producent nie podzielił się jednak informacjami na temat dostępności i ceny nowego modelu Omnia HD.

Jeszcze jedna informacja – Omnia HD to opisywany przez nas wcześniej model o nazwie kodowej Acme. Do słów dorzucamy jeszcze filmik, ukazujący nowy smartfon w akcji.