Na zdjęciu przełącznik KN4132, pozwalający na zdalne zarządzanie bezpośrednio 32 serwerami, lub nawet 512 serwarami przy łączeniu kaskadowym

Najnowsze rozwiązania ATEN do zdalnego zarządzania

CeBIT 2009

Podczas targów CeBIT 2009, które odbędą się w dniach 3-8 marca, na stoisku firmy ATEN będą prezentowane cztery nowe linie Over-IP, między innymi przełącznik LCD KVM Hideaway z ekranem dotykowym, nową wersję Control Center Over the NET oraz przełomowe rozwiązania dla MŚP, w tym po raz pierwszy Media Distribution Solution.

  • KVMP KL3116T Dual Rail Touch Screen to 16-portowy przełącznik ze zintegrowaną konsolą z ekranem LCD, do którego można podłączyć niezależnie 17-calowy ekran dotykowy oraz klawiaturę z wbudowanym touchpadem. Wszystko to w wymiarze 1U. Przełącznik ma podwójny interfejs pozwalający na podłączanie zarówno urządzeń z USB, jak i PS/2. Dodatkowo port USB umieszczony pod panelem LCD pozwala na wygodne podłączenie urządzeń peryferyjnych. Łańcuchowe podłączenie 31 przełączników pozwala na zarządzanie nawet 512 komputerami, przy pomocy jednej konsoli, a dodatkowo przełącznik KL3116T nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.
  • KN4140v, 40-Port KVM Over the NET jest przełącznikiem KVM Cat5 z technologią Over-IP, która umożliwia dostęp do pięciu magistrali dla administratora sieci i czterech osób pracujących zdalnie z jednoczesnym dostępem przez LAN, WAN lub przez Internet. Mogą oni zdalnie monitorować i kontrolować do 40 serwerów na jednym poziomie albo aż do 640 serwerów przy dwupoziomowym podłączeniu kaskadowym. KN4140 ma funkcję zasilania nadmiarowego umożliwiającą ciągły dostęp do przełącznika w przypadku awarii prądu.
  • CC2000, Control Center Over the NET to najnowsza wersja oprogramowania firmy ATEN do bezpiecznego i scentralizowanego zarządzania całą infrastrukturą IT, również w wielu oddalonych od siebie centrach danych lub oddziałach lokalnych przedsiębiorstwa. Używając CC2000 administratorzy sieci IT mogą efektywnie zarządzać urządzeniami z serii Over the NET oraz innymi urządzeniami, opartymi na technologii IP, z jednego adresu IP.
  • 16-portowy przełącznik Slideaway LCD KVMP CL5716 jest pierwszym na świecie przełącznikiem KVM z monitorem LCD, posiadającym zintegrowany mechanizm rozpoznawania linii papilarnych, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo zarządzania serwerami. Pozwala na podłączenie zarówno urządzeń przez port PS/2, jak również USB, nawet podczas pracy systemu (hot plugging). Przełącznik skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw.
  • Media Distribution Solution to rozwiązanie, które umożliwia sprawny przesył dźwięku i obrazu w wysokiej jakości do wielu monitorów, znajdujących się w znacznej odległości, z jednego źródła w czasie rzeczywistym. Składa się ono ze spiltterów Audio/Video oraz extendera sygnału wideo kompatybilnego z extenderami KVM. Te pierwsze rozdzielają sygnał audio i wideo z jednego źródła do dużej ilości ekranów. Ten drugi natomiast to wzmacniacz sygnału a/v, który powtarza go, przedłużając tym samym dystans do 450 m.

Na tegorocznych targach ATEN zaprezentuje również wiele innych ciekawych urządzeń, które postaramy się wam przybliżyć w trakcie trwania imprezy.