Aparat fotograficzny, ulepszony dźwięk, materiały do pobrania i zintegrowana pamięć – Nintendo DSi

Nintendo DSi – już 3 kwietnia w Europie

Aparat fotograficzny, ulepszony dźwięk, materiały do pobrania i zintegrowana pamięć – nowa konsola Nintendo już wkrótce na polskim rynku.

3. kwietnia Nintendo wprowadzi na rynek europejski swoją najnowszą konsolę przenośną. Nintendo DSi, dostępne w kolorach czarnym i białym, jest bardziej płaskie i lżejsze od wszystkich innych przedstawicieli tej grupy produktów. Jednocześnie konsola ta wyposażona jest w wiele nowych funkcji mających na celu tylko jedno: zapewnienie wszystkim, od wyrafinowanych graczy po tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem konsolowej rozrywki jeszcze więcej przyjemności z grania. Konsolka ta umożliwia robienie zdjęć, ich obróbkę i wysyłkę do przyjaciół i rodziny, słuchanie i eksperymentowanie z ulubioną muzyką. Można na niej również grać w jedną z ponad tysiąca gier wydanych na Nintendo DS, pobrać specjalne oprogramowanie DSi, lub też korzystać z zintegrowanej funkcji Internetu oraz wielu innych funkcji.

Dzięki grom i aplikacjom, które można pobrać z DSi Shop – oraz oczywiście dzięki własnym plikom ze zdjęciami i muzyką – każdy gracz ma możliwość dokonania na własnej konsoli Nintendo DSi absolutnie indywidualnych ustawień. Już z chwilą wejścia na rynek konsoli dostępny będzie do pobrania bezpłatny Nintendo DSi-Browser – umożliwiający użytkownikom konsoli szybki dostęp do Internetu.

W nadchodzących miesiącach gracze mogą spodziewać się wielu urozmaiconych i zabawnych materiałów do pobrania. Wśród nich znajdą się aplikacje, dzięki którym będzie można tworzyć animowane kreskówki lub łączyć zdjęcia z dźwiękiem i ruchomym obrazem w krótkie sekwencje filmowe. Wszystkie funkcje dostępne są w internetowym Dsi-Shopie i dają się bezproblemowo zapisać bezpośrednio na konsoli dzięki zintegrowanej pamięci flash.

Oferta DSiWare uzupełniona zostanie dodatkowo przez zabawne gry, które wykorzystując między innymi aparaty fotograficzne jako detektory ruchu zapewnią dodatkową. interaktywną rozrywkę. Zamontowane w konsoli dwa aparaty fotograficzne umożliwią również w przyszłości sterowanie grami poprzez naturalny ruch głowy, górnej części ciała, ramion i dłoni.

Aparaty fotograficzne konsoli Nintendo DSi umieszczone są na wewnętrznej i zewnętrznej stronie górnej jej części. W ten sposób gracze mogą według własnych upodobań fotografować siebie lub współgrających. Niezwykłość obu aparatów polega na tym, iż wyposażone one są w 11 funkcji umożliwiających zarówno podczas jak i po sfotografowaniu korzystanie ze wspaniałych efektów specjalnych. Dzięki nim gracze mogą na przykład deformować swoje zdjęcia przy pomocy rysika, oprawić je w ładne ramki – lub też upiększyć każdą twarz wąsikiem Maria. Wszelkie dokonane przez użytkownika konsoli zmiany mogą oczywiście zostać zapisane. Użytkownicy konsoli mogą bezprzewodowo wymieniać pomiędzy sobą zrobione fotki oraz dzięki karcie pamięci SD zapisać je na komputerze lub konsoli Wii, z której dzięki funkcji Wii-Connect24 zdjęcia mogą zostać wysłane do znajomych i rodziny.

Odnośnie dźwięku gracze Nintendo DSi będą mogli delektować się jego ulepszoną jakością oraz podwyższonym natężeniem głośności. Konsola przeradza się w przenośny odtwarzacz dźwięku, na którym możliwe jest teraz odsłuchanie plików muzycznych w formacie AAC. Oprócz tego posiadacze konsoli będą mieli do dyspozycji absolutnie nowatorskie możliwości eksperymentowania z dźwiękiem i melodią. I tak będą mogli zmieniać wysokość tonu i prędkość odtwarzania, a niektóre efekty możliwe są do realizacji nawet w trakcie odtwarzania. Jeżeli ktoś chciałby na przykład jakiś utwór zaśpiewać lub zagrać, jednak nie może rozpoznać szczegółów tekstu lub partii solowej któregoś z instrumentów, może zwolnić prędkość odtwarzania do tego stopnia, aż rozpozna wszystkie elementy utworu. Równie pokaźną porcję rozrywki zapewni nagranie własnego głosu i zniekształcenie go zabawnymi efektami specjalnymi podczas odtwarzania. Podobne funkcje umożliwiają każdemu graczowi zmiksowanie według osobistych preferencji ulubionych melodii.

Nowa konsola przenośna Nintendo ukaże się w modnej matowej wersji i pomimo nowych funkcji w jakie jest wyposażona, jest o 12 procent cieńsza od konsoli Nintendo DS Lite. Jednocześnie wyróżnia się większym i jaśniejszym 3,25-calowym ekranem. Na nowym Nintendo DSi można grać w prawie wszystkie dotychczasowe tytuły wydane na konsolę Nintendo DS. Tym samym fani konsoli Nintendo DS, którzy zapragną wymienić ją na nową Nintendo DSi, będą mogli od razu korzystać z bardzo obszernej kolekcji gier.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.