M58 to najbezpieczniejszy, najbardziej ekologiczny i najłatwiejszy w zarządzaniu komputer z logiem Lenovo

Nowy ThinkCentre – gratka dla oszczędnych firm

Lenovo ThinkCentre M58/M58p

Narzędzie Power Manager w komputerach Lenovo ThinkCentre M58/M58p umożliwia administratorom systemu monitorowanie i zdalne sterowanie zużyciem energii przez wszystkie komputery stacjonarne w ramach danej instalacji, zmniejszając w ten sposób koszty zużycia prądu. Możliwe jest np. zaprogramowanie komputerów, aby wyłączały się automatycznie wieczorem lub w weekendy. Dzięki zastosowaniu mechanizmu Power Manager oraz technologii Intel vPro, komputery ThinkCentre M58p oferują najniższy całkowity koszt posiadania (TCO) ze wszystkich modeli ThinkCentre.

Lenovo ThinkCentre M58/M58p to pierwszy komputer z rodziny modeli ThinkCentre z opcjonalną funkcją Hardware Password Manager, dostępną od kwietnia 2009 r., która umożliwia nadzór nad hasłami użytkownika, administratora, do BIOS-u i do dysku twardego. Poprzednie wersje administratora haseł w komputerach ThinkCentre umożliwiały zarządzanie hasłami wyłącznie na poziomie programowym. Ponadto użytkownik może zablokować lub odblokować porty USB i PS2, co dopełnia zabezpieczeń komputera.

Model ThinkCentre M58p dostępny jest w trzech obudowach: Tower oraz w niewielkich obudowach typu SFF (Small Form Factor) i USFF (Ultra Small Form Factor). Dzięki zastosowaniu technologii Intel vPro oferuje wysoką wydajność, której źródłem są procesory Intel Core 2 Duo E8x00 lub Core 2 Quad Q9xx0. W konstrukcji komputera ThinkCentre M58 zastosowano chipset Intel Q45 z ICH10-DO. Nowy komputer jest także cichszy i chłodniejszy niż wcześniejsze modele z serii ThinkCentre: w przypadku każdej obudowy poziom hałasu jest nawet o sześć decybeli niższy niż zmierzony dla ThinkCentre M57/M57p. Przyjmując ten sam punkt odniesienia, moduł dysków twardych jest chłodniejszy o sześć procent, a procesor o jedenaście procent. Ponadto modele M58/M58p, zawierające najnowsze technologie, to także pierwsze komputery ThinkCentre ze zintegrowanym złączem Displayport.

Komputer Lenovo ThinkCentre M58/M58p objęty jest ograniczoną, trzyletnią gwarancją z serwisem u klienta w następnym dniu roboczym od zgłoszenia. Lenovo oferuje także rozwiązania utylizacji sprzętu po zakończonej eksploatacji. Klienci mogą również skorzystać z oferowanej przez Lenovo usługi Asset Recovery Service, która jest wygodną opcją pozwalającą odzyskać maksimum wartości z nieużywanych już aktywów.

Ceny komputera stacjonarnego Lenovo ThinkCentre M58/M58p zaczynają się od równowartości 900 USD brutto dla użytkownika końcowego (model ThinkCentre M58 Eco USFF). Komputer ThinkCentre M58/M58p jest już dostępny w sprzedaży w Polsce za pośrednictwem sieci Partnerów Biznesowych Lenovo.