Ponad 3 000 nagrań nadesłanych przez wykonawców z 70 krajów od Wenezueli przez Erytreę i Wietnam po Emiraty Arabskie – taką popularnością cieszy się projekt YouTube

Orkiestra Symfoniczna YouTube – głosować czas zacząć!

Ponad 3 000 nagrań nadesłanych przez wykonawców z 70 krajów od Wenezueli przez Erytreę i Wietnam po Emiraty Arabskie – taką popularnością cieszy się projekt YouTube.

Trwa nabór do pierwszej na świecie orkiestry internetowej. Internauci mogą już głosować na swoich faworytów spośród 200 wybranych przez jury wykonawców. Zwycięzców poznamy już 2 marca 2009 roku.

Internetowe przesłuchania do Orkiestry Symfonicznej YouTube odbywają się na stronie www.youtube.pl/symphony. Tu każdy może oddać głos na wybranego muzyka, a wybór jest ogromny – do konkursu stanęli zarówno artyści grający na skrzypcach i kontrabasie, jak i wirtuozi chińskiego szengu, angielskiego rożka i harmonijki ustnej. W gronie 200 wybranych znaleźli się i Polacy: Filip Czarnecki (Czarneckif), Paweł Czarny (PawelViola), Jakub Fiebig (alciarzyk) i Kamil Kucharuk (unesseston).

Wszystkie nadesłane na konkurs nagrania poddano profesjonalnej ocenie muzyków Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Berlińskiej, Orkiestry Symfonicznej San Francisco, Filharmonii w Hong Kongu, Orkiestry Symfonicznej w Sydney, Filharmonii Nowojorskiej oraz innych prestiżowych ośrodków muzycznych. Artyści wybrali 200 wykonawców, którzy stają do walki o głosy Internautów. Aby zwiększyć szansę swojego faworyta trzeba się jednak spieszyć – głosowanie trwa tylko do niedzieli 22 lutego.

Lista laureatów zostanie ogłoszona na stronach YouTube 2 marca 2009 r. Zwycięzcy polecą do Nowego Jorku, gdzie wezmą udział w trzydniowym spotkaniu poświęconym muzyce klasycznej. Weźmie w nim udział także Michael Tilson Thomas – światowej sławy dyrygent, zdobywca nagrody Grammy, który będzie dyrygentem Orkiestry Symfonicznej YouTube. Zwycięzcy plebiscytu YouTube, wchodzący w skład tej wyjątkowej Orkiestry, staną na scenie Carnegie Hall 15 kwietnia 2009 r. Wybrane, najciekawsze zgłoszenia wideo zostaną także połączone w film – żywą symfonię YouTube. Dodatkowe nagrania będą prezentowane na stronach głównych YouTube na całym świecie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.