Pakiet bezpieczeństwa AVG Internet Security 8.0

W przypadku pakietów bezpieczeństwa w tym momencie producenci właściwie niczym już nie mogą nas zaskoczyć. Za sobą mamy okres, kiedy rozwiązania tego typu były zbyt ociężałe, w związku z czym dążono do ich odchudzenia.

Zapory ogniowe, narzędzia antyspamowe, moduły blokujące adware, antywirusy i inne komponenty, w które wyposażone są współczesne programy ochronne, różnią się od siebie w niewielkim stopniu. A ich skuteczność w przypadku produktów znanych, dużych firm jest niemal stuprocentowa. W dużej mierze stopień ochrony, jaki zapewnia nam aplikacja, zależy od częstych aktualizacji, a za tymi stoją pieniądze. Na naprawdę częste ich wypuszczanie stać największe firmy, utrzymujące farmy serwerów i przetwarzające setki zgłoszeń o nowych zagrożeniach. Nic dziwnego, że dystans pomiędzy szarakami a rekinami systematycznie się powiększa.

Do której kategorii należy AVG? Najnowsza edycja pakietu tej firmy udawania, że mamy do czynienia ze ścisłą czołówką – a to za sprawą szybkości działania wszystkich modułów, częstych aktualizacji, czytelnego, dopieszczonego interfejsu i doskonałej polskiej wersji językowej produktu. Automatyka programu jest tak rozbudowana, że działania użytkownika ograniczają się jedynie do instalatora oprogramowania. Aplikacja nie zawraca nam głowy, a interwencji wymaga jedynie w przypadku poważniejszych zagrożeń.

Dodatkowym atutem jest cena. Jeśli porównamy możliwości i jakość wykonania nowego AVG z prezentowanym obok ArcaVirem, widać jak na dłoni, że wybór AVG lepiej się kalkuluje.

Dostawca: www.avg.pl Cena:

230 PLN

Wymagania:

Windows 98/XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Ochrona, z której korzysta się z przyjemnością.

ALTERNATYWA:

BitDefender Total Security, ESET Smart Security, Kaspersky Internet Security, Norton Internet Security

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.