Pakiet bezpieczeństwa AVG Internet Security 8.0

W przypadku pakietów bezpieczeństwa w tym momencie producenci właściwie niczym już nie mogą nas zaskoczyć. Za sobą mamy okres, kiedy rozwiązania tego typu były zbyt ociężałe, w związku z czym dążono do ich odchudzenia.

Zapory ogniowe, narzędzia antyspamowe, moduły blokujące adware, antywirusy i inne komponenty, w które wyposażone są współczesne programy ochronne, różnią się od siebie w niewielkim stopniu. A ich skuteczność w przypadku produktów znanych, dużych firm jest niemal stuprocentowa. W dużej mierze stopień ochrony, jaki zapewnia nam aplikacja, zależy od częstych aktualizacji, a za tymi stoją pieniądze. Na naprawdę częste ich wypuszczanie stać największe firmy, utrzymujące farmy serwerów i przetwarzające setki zgłoszeń o nowych zagrożeniach. Nic dziwnego, że dystans pomiędzy szarakami a rekinami systematycznie się powiększa.

Do której kategorii należy AVG? Najnowsza edycja pakietu tej firmy udawania, że mamy do czynienia ze ścisłą czołówką – a to za sprawą szybkości działania wszystkich modułów, częstych aktualizacji, czytelnego, dopieszczonego interfejsu i doskonałej polskiej wersji językowej produktu. Automatyka programu jest tak rozbudowana, że działania użytkownika ograniczają się jedynie do instalatora oprogramowania. Aplikacja nie zawraca nam głowy, a interwencji wymaga jedynie w przypadku poważniejszych zagrożeń.

Dodatkowym atutem jest cena. Jeśli porównamy możliwości i jakość wykonania nowego AVG z prezentowanym obok ArcaVirem, widać jak na dłoni, że wybór AVG lepiej się kalkuluje.

Dostawca: www.avg.pl Cena:

230 PLN

Wymagania:

Windows 98/XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Ochrona, z której korzysta się z przyjemnością.

ALTERNATYWA:

BitDefender Total Security, ESET Smart Security, Kaspersky Internet Security, Norton Internet Security

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.