Pendrive-miniaturka od Verbatima

Verbatim Micro USB Store 'n' Go

Pendrive’y, mierząc 30 mm długości, 12 mm szerokości i 2 mm grubości, ważą jedynie 1,2 grama i są zaprojektowane tak, by można je było przymocować do kółka na klucze, palmtopa lub telefonu komórkowego. Nowe napędy są dostępne w wersjach 2GB (pomarańczony), 4GB (zielony) i 8GB (fioletowy) w cenach 44,90 zł, 53,90 zł  i 88,90 zł (sugerowane ceny detaliczne).

Aby osiągnąć pojemności 2, 4 oraz 8GB w tak małej i łatwej do przenoszenia obudowie, w napędach Micro USB Store 'n’ Go firmy Verbatim zastosowano technologię SIP (ang. system-in-package). Pozwala ona pomieścić wszystkie komponenty elektroniczne w jednym miniaturowym i szczelnie zamkniętym elemencie. W rezultacie maleńkie napędy odznaczają się wysoką odpornością na kurz, wodę, wstrząsy i wyładowania elektrostatyczne oraz są wystarczająco małe i wytrzymałe, by można je było zabrać niemal wszędzie. Napędy oferują prędkości odczytu i zapisu do 30 MB/sek. i 13 MB/sek. w przypadku urządzeń 4 GB i 8 GB oraz do 19 MB/sek. i 9 MB/sek. w przypadku pojemności 2GB.

Obsługujący technologię Windows ReadyBoost, napęd Micro USB Store 'n’ Go ma dla użytkowników systemu Windows Vista dodatkowe zastosowanie, gdyż pozwala wykorzystać część nieużywanej pamięci flash do przyspieszenia działania systemu operacyjnego. Oczywiście, obsługiwany jest również przez systemy Mac i Linux.

Z myślą o użytkownikach ceniących sobie bezpieczeństwo, do napędów Micro USB Store 'n’ Go dołączane jest oprogramowanie zapewniające ochronę poufnych danych hasłem, umożliwiając jednocześnie swobodny dostęp i wymianę pozostałych plików.