Perfekcyjnie cieniutki Samsung X360

Producent twierdzi, że urządzenie jest lżejsze od powietrza. Faktycznie, kiedy założyłem plecak, w którym zamiast prawie trzy kilogramowej "Tosi" był ważący nieco ponad kilogram Samsung X360, poczułem, jakbym miał się zaraz oderwać od ziemi.

Wrażenie robi też grubość, czy raczej cienkość obudowy. Niestety, notebook jest wyraźnie grubszy z tyłu niż z przodu – obciążony ogniwami tył mocno przeważa.

X360 zaskakuje nie tylko lekkością i szczupłą obudową. Wewnątrz udało się upchnąć trzy porty USB, wyjścia wideo D-Sub i HDMI, czytnik kart SD, MMC, MS, xD, gniazdo sieciowe Ethernet, złącze ExpressCard, złącze stacji dokującej… Wiele pełnowymiarowych notebooków nie może się pochwalić takim zestawem interfejsów! Do tego opcjonalnie możemy dostać czytnik odcisków palców wzbogacony o chip TPM! No, to już zapachniało biznesem. Jak widać, cieniutki Samsung to nie tylko ładna buzia, ale i bogate wnętrze.

A skoro już o wnętrzu mowa – sercem X360 jest energooszczędny procesor Core 2 Duo U9300 taktowany zegarem 1,2 GHz. Nie dajcie się zwieść liczbom: ten CPU nie jest może demonem szybkości, ale dzięki dużej ilości pamięci operacyjnej (4 GB) i nowoczesnemu chipsetowi z grafiką X4500 bez problemu daje sobie radę ze wszystkimi zadaniami, o których „atomowym” netbookom nawet się nie śniło. Uwaga, będzie pochwała: ten leciutki (1,3 kg!), świetnie wyposażony i dający sobie radę z większością zadań notebook jest w stanie pracować na standardowej baterii ponad pięć godzin! I od razu druga: klawiatura jest naprawdę świetna. Klawisze „wyspowego” typu, czyli oddzielone od siebie wolną przestrzenią, mają idealny skok, doskonałą twardość, perfekcyjną chropowatość powierzchni i są dobrze rozmieszczone. Jedno, co mi dokuczyło, to brak przycisków »Home« i »End« – trzeba je uzyskiwać za pomocą kombinacji klawiszy, a to bardzo utrudnia niektóre czynności, takie jak praca z tekstem. Notebook Samsunga nie ma wbudowanego napędu optycznego, za to w pudełku znajdziemy specjalny kabel USB. Wystarczy wpiąć go z jednej strony w X360, a z drugiej w komputer, z którym chcemy wymienić dane, i poświęcić 8–10 sekund na instalację sterownika na tym drugim (oprogramowanie jest zapisane w pamięci flash znajdującej się w jednej z wtyczek kabla)… i już możemy przenosić pliki! Muszę przyznać, że to zrobiło na mnie wrażenie – mała rzecz, nic nowatorskiego, a jak cieszy i ułatwia życie!

Cena:

5860 zł

Dane techniczne:

Procesor: Intel Core 2 Duo SU9300

Pamięć RAM: 4 GB DDR 3

HDD: 120 GB

Kamera internetowa: Intel GMA X4500

Wyposażenie: Wi-Fi, Bluetooth, VGA, HDMI, Ethernet, 3x  USB 2.0, czytnik kart SD/MMC/MS, wyjścia audio, czytnik odcisków palców, ExpressCard, złącze stacji dokującej, kamera internetowa 1,3 Mpix

Ekran: 13,3″, WXGA 1280×900, LED

Wymiary i waga: 311×228×31 mm/1,3 kg

PODSUMOWANIE:

Leciusieńki, bardzo cienki i ładny, radzący sobie ze wszystkimi typowymi zadaniami i działający ponad 5 godzin na baterii – Samsung X360 to ultraprzenośny notebook prawie doskonały.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.