Płyta główna Gigabyte GA-GC230D

Intel Atom to najpopularniejszy procesor mobilny, stosowany w większości netbooków. Coraz częściej spotykamy go również w konstrukcjach stacjonarnych. Doskonałym przykładem jest tu nowa platforma Nvidii – Ion – obecnie będąca najmniejszym na świecie komputerem.

Firma Gigabyte, idąc z duchem czasu, zaprezentowała płytę główną wykonaną w standardzie mini-ITX. Jej sercem jest pracujący z zegarem 1,6 GHz procesor Intel Atom 230. Za jego chłodzenie odpowiada niewielki aluminiowy radiator oraz mały wiatrak. Zestaw ten bez problemu radzi sobie z odprowadzaniem ciepła. Poza procesorem na płycie znajdziemy jedno gniazdo dla pamięci DDR2-667/533 (maksymalnie 2 GB), złącze PCI, dwa złącza SATA oraz jedno IDE.

Jeżeli zastanawialiście się nad zakupem tej płyty jako podstawy domowego media center – to stanowczo odradzamy. Chipset 945GC znajdujący się w GA-GC230D wraz z procesorem oraz kartą graficzną Intel GMA 950 nie poradzą sobie z filmami HD 720p/1080p. Za to doskonale i bez potknięć odtwarzają DivX-y. Na tylnym panelu znajdziemy tylko analogowe złącze D-Sub.

Płyta główna z Atomem dzięki bardzo niskiemu poborowi prądu oraz niskiej cenie idealnie nadaje się do prac biurowych lub pełnienia roli domowego serwera plików.

Dostawca: www.gigabyte.pl Cena:

250 PLN

Dane techniczne:

Obsługiwane procesory: Intel Atom 230

Chipset: Intel 945GC/ICH7

Liczba złączy PCI/PCI-E x1/PCI-E x16: 1/0/0

Liczba złączy IDE/Serial ATA/RAID: 1/2/nie

Liczba złączy USB/FireWire/External SATA: 4/0/0

Układ dźwiękowy: ALC662 (5.1)

Karty sieciowe: 10/100 (RTL8101E)

Gwarancja: 36 miesięcy

PODSUMOWANIE:

Mała i tania płyta główna do zastosowań biurowych.

ALTERNATYWA:

brak

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.