SpamRebel jest dostępny jako program shareware

Polski buntownik przeciwko spamowi

SpamRebel to polski program, którego autorzy twierdzą, że jest w stanie odfiltrować nawet do 99% niechcianych wiadomości email.

SpamRebel działa w oparciu o automatyczną analizę treści wiadomości oraz filtry, które użytkownik definiuje samodzielnie na podstawie otrzymywanych wiadomości email. Wystarczy więc skonfigurować swój program pocztowy do współpracy ze SpamRebel, co jest możliwe za pomocą wbudowanego w program kreatora, i odbierać pocztę za jego pośrednictwem.

Na początku tej współpracy SpamRebel może od czasu do czasu pomylić się w ocenie niektórych wiadomości i przepuścić wiadomość spam do skrzynki. Należy wtedy poinstruować program, że się pomylił, aby w przyszłości taka sytuacja miała mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia. Po niedługim czasie SpamRebel dostosuje się do charakteru poczty odbieranej przez użytkownika i liczba interwencji ma być znikoma. Spam będzie filtrowany w tle, a skrzynka nie będzie zawierać niepotrzebnych śmieci.

Program jest dostępny w języku polskim i z obszerną dokumentacją, która wyjaśnia kwestie związane ze skutecznym korzystaniem z filtra antyspamowego. SpamRebel współpracuje z dowolnym programem klienta poczty email, który odbiera pocztę z serwerów POP3 i posiada prosty w obsłudze interfejs.

SpamRebel jest dostępny jako program shareware, czyli na zasadzie licencji „nie kupuj kota w worku”. Wersja testowa programu z limitem 40 uruchomień jest dostępna do pobrania za darmo (http://www.creamsoft.com/download/) ze strony producenta programu firmy Cream Software, znanej ze względu na autorstwo programu do tworzenia stron internetowych Pajączek.

Pełna wersja SpamRebel do użytku domowego lub komercyjnego to koszt 39 zł brutto za licencję na bezterminowe wykorzystanie z 1 rokiem darmowych aktualizacji do nowszych wersji. Dostępne są dodatkowo licencje z dłuższymi okresami darmowych aktualizacji. Program dostępny jest również w wersji pudełkowej z CD i drukowaną instrukcją obsługi. Program działa w systemach Windows 98/Me/2000/NT/XP/VISTA32

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.