Przełączniki z technologią GREENnet od TRENDnet

Amerykański producent rozwiązań sieciowych – TRENDnet, wypuszcza na rynek nowe przełączniki (5-portowe i 8-portowe) Gigabit z technologią GREENnet.

Nowe switche (modele: TEG-S50g i TEG-S80g) posiadają odpowiednio 5/8 portów 10/100/1000Mb/s Auto-Negotiation, Auto-MDIX. Należą do przełączników niezarządzalnych, pracujących w technologii Store-and-Forward. Obsługują IEEE 802.3x Flow Control. Model TEG-S50g posiada 4K tablicę na MAC adresy i 104KB RAM, natomiast przepustowość magistrali przełączającej osiąga 10Gb/s. W przypadku modelu TEG-S80g przepustowość magistrali wynosi 16Gb/s, a do buforowania danych wbudowano 124KB RAM. Oba przełączniki obsługują ramki Jumbo. Producent udziela 60-miesięcznej gwarancji na przełączniki GREENnet.

Switche wykonane są z solidnych materiałów. Czarna, metalowa obudowa lepiej odprowadza ciepło i wyglądem przyciąga oko. W Stanach Zjednoczonych urządzenia zostały wypuszczone dość niedawno (pod koniec stycznia br.). Ceny detaliczne w USA szacują się następująco: TEG-S50g: $52,99, TEG-S80g: $68,99. W Polsce nowy sprzęt będzie dostępny u dystrybutora pod koniec lutego.

GREENnet to technologia bazująca na przełącznikach, która wyznacza i dostarcza odpowiednią ilość energii do każdego urządzenia, podłączonego do portu przełącznika. Ilość dostarczanej energii zależy od czynników takich jak: rodzaju podłączonego urządzenia, aktywności portu i długości podłączonego kabla Ethernet. Technologia GREENnet może zredukować zużycie energii nawet do 70%. Rozwiązania GREENnet automatycznie wykrywają, czy porty Ethernet są w danej chwili aktywne i w razie braku aktywności, redukują pobór energii. Port może być nieaktywny w dwóch przypadkach: gdy żadne urządzenie nie jest do niego podłączone lub urządzenie jest podłączone, ale znajduje się w trybie czuwania lub wyłączone. Standardowe przełączniki nie posiadają takiej zdolności i dlatego zużywają większą ilość energii, chociaż wykonują te same funkcje. Mniej energii jest wymagane przy wysyłaniu danych krótszymi kablami. Technologia GREENnet automatycznie wykrywa długość kabla, który jest podłączony do portu Ethernet urządzenia sieciowego i odpowiednio dostosuje pobór mocy. Ta technologia pracuje automatycznie, nie wymaga zarządzania i nie wpływa na wydajność produktu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.