Awatary ubarwiają listę znajomych i są uzupełnieniem numeru GG

Rewolucja w komunikatorze Gadu-Gadu!

Nowe Gadu-Gadu

Nowe Gadu-Gadu podkreśla źle wpisane słowa, umożliwia łatwą zmianę wyglądu komunikatora, wysłanie pliku, słuchanie radia, prowadzenie wielu rozmów naraz. GG zastępuje też telefon – rozmowy głosowe można prowadzić pomiędzy komputerami, jak i między komputerem i telefonami tradycyjnymi. Kod programu został napisany od nowa.

Internauci kibicowali programistom na całym etapie tworzenia Nowego Gadu-Gadu. W trakcie powstawania komunikatora stworzono specjalny blog poświęcony nowej wersji, na którym zbierano opinie internautów, propozycje rozwiązań. Wiele z nich uwzględniono i wprowadzono do komunikatora. Nowa wersja powstała przy aktywnej współpracy z internautami.

Gadu-Gadu otrzymało odmieniony wygląd – wśród wbudowanych 18 skórek znalazły się projekty wykonane w różnych stylistykach. Udostępniono m.in. skórkę nawiązującą do legendarnej wersji GG 6.0; skórki systemowe natomiast upodabniają wygląd komunikatora do ustawień systemowych komputera użytkownika, z kolei skórka „Siedem życzeń” odwołuje się do poprzedniej wersji aplikacji – GG 7.7 Classic.

Jedną z oczekiwanych i zgłaszanych przez użytkowników nowości jest sprawdzanie pisowni, ale nie tylko.

Użytkownicy mogą korzystać z wielu praktycznych funkcji wprowadzonych w Nowym GG:

 1. Sprawdzanie pisowni ułatwia rozmowy na GG. Niepoprawnie napisane słowo zostaje automatycznie podkreślone na czerwono, a program podpowiada właściwy wyraz. Dzięki temu towarzyskie rozmowy na Gadu-Gadu są bezbłędne.
 2. Awatary ubarwiają listę znajomych i są uzupełnieniem numeru GG – awatar to zdjęcie, grafika, obrazek przypisany do danego użytkownika. W ten sposób lista znajomych jest czytelniejsza i urozmaicona. Awatary są zintegrowane z innymi serwisami GG.
 3. Skórki – to różne wyglądy graficzne komunikatora. Użytkownik może wybrać w ustawieniach jedną z osiemnastu różnych skórek. Może również wybrać inną skórkę ze specjalnego serwisu WWW.gadudodatki.pl gromadzącego setki skórek oraz dodatki do komunikatora.
 4. Automatyczne aktualizacje – dzięki nim komunikator sam aktualizuje się do najnowszych wersji. To nie tylko dostęp do nowości, ale także bezpieczeństwo użytkownika.
 5. Rozmowy w zakładkach – możliwość prowadzenia wielu rozmów na GG jednocześnie w jednym oknie rozmowy. Użytkownik nie musi już przełączać się między różnymi oknami aplikacji.
 6. Rozmowy głosowe – w Nowym Gadu-Gadu zastosowano jedną z nowocześniejszych technologii internetowych rozmów głosowych (VoIP) w świecie firmy Global IP Solutions z USA. Dzięki niej użytkownicy GG mogą prowadzić wysokiej jakości rozmowy telefoniczne z GG na numery telefonów stacjonarnych i komórkowych oraz dzwonić za darmo między numerami GG, a więc w sieci 6 mln użytkowników komunikatora.
 7. Bezpieczne szyfrowanie hasła do profilu – Nowe Gadu-Gadu kładzie większy nacisk na bezpieczeństwo: wprowadzone zostało szyfrowanie hasła do profilu, numeru GG.
 8. Radio – użytkownicy najnowszej wersji Gadu-Gadu mogą w trakcie pogawędek słuchać internetowej platformy radiowej Open.FM, która oferuje ponad 30 różnych kanałów muzycznych. Do słuchania muzyki wystarczy Gadu-Gadu, które posiada własny, wbudowany odtwarzacz przygotowany wspólnie z Instytutem Fraunhofera.
 9. Opisy – dłuższe, pionowe, poziome – w Nowym Gadu-Gadu użytkownicy mogą ustawiać nie tylko tradycyjne opisy (widoczne dla innych znajomych), ale również wpisywać opisy pionowe. Zwiększono także długość opisuaż do 255 znaków (dotychczas można było wpisać tylko 70 znaków).

Komunikator posiada ponadto wiele dodatkowych, praktycznych funkcji:

 • wysyłanie plików do znajomych – użytkownik może bezpośrednio z komunikatora dzielić się plikami, wysyłać je innemu użytkownikowi
 • rozmowy konferencyjne z wieloma osobami naraz
 • tworzenie grup znajomych
 • emotikonki (tzw. „buźki)
 • wysyłanie wiadomości SMS z komunikatora na telefon komórkowy
 • statusy dostępności (zaraz wracam, dostępny, niewidoczny)

Aby pobrać bezpłatnie najnowszą wersję Gadu-Gadu, wystarczy wejść na nasz serwis, pobrać plik, uruchomić go i postępować według komend instalatora. Instalacja programu trwa parę chwil.