A ty co planujesz dla swojej Walentynki? :-)

Rozkochani internauci

Walentynki

Jak wynika z internetowej sondy, najchętniej dzień Świętego Walentego, czyli popularny Dzień Zakochanych, internauci spędzają z ukochaną osobą (62%). Co piąty obchodzi to święto w kręgu bliskich przyjaciół, z wybranymi znajomymi.

Użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu uważają Walentynki za Święto Zakochanych (85% respondentów), według ponad połowy (52%) jest to święto miłości. Co druga osoba trafnie zauważa, że w dniu 14 lutego Walenty obchodzi imieniny.

75% pytanych uważa, że Walentynki to bardzo miłe i radosne święto. Internauci lubią dostawać i wysyłać życzenia oraz prezenty z tej okazji (66%). Połowa badanych sądzi, że jest to specjalny dzień tylko dla zakochanych (54%). Sporo osób zauważa jednocześnie, że Walentynki są zbyt przereklamowane (44%), traktowane jako okazja handlowa, święto wymyślone tylko dla celów komercyjnych – „by zarobić” (46%).

Wiele osób, bo aż 40%, ma świadomość tego, że Dzień Świętego Walentego jest świętem, które zostało zapożyczone z USA; na szczęście tylko 7% chciałoby zakazać obchodzenia Walentynek (a 90% jest przeciwne takiemu zakazowi).