Smartfon z 4-calowym ekranem i procesorem 1 GHz!

Toshiba na poważnie wzięła się za rynek smartfonów - nowy model wyposażony jest w 4,1-calowy ekran dotykowy, GPS, WiFi oraz procesor Snapdragon z taktowaniem 1 GHz.

Wygląda na to, że na rynku pojawi się bardzo twardy konkurent dla flagowych telefonów Apple’a i HTC – iPhone’a 3G i Touch HD. Smartfon Toshiba TG01 wyposażono w 4,1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, łączność 3G, HSPA, WiFi, system GPS z funkcją A-GPS, procesor Qualcomm Snapdragon QSD2850 z taktowaniem 1 GHz oraz preinstalowany system operacyjny Windows Mobile 6.1, a wszystko w obudowie mierzącej zaledwie 9,9 milimetra grubości.

Autorski interfejs użytkownika GUI jest przystosowany do obsługi jedną ręką, zaś sam telefon można obsługiwać również za pomocą gestów i potrząśnięć. Na ekranie pojawi się również wirtualny trackpad, dzięki któremu poradzimy sobie ze złożonymi witrynami w przeglądarce Internet Explorer 6 z obsługą Flasha.

Zyskamy również bezpośredni dostęp do serwisów Facebook, Google i YouTube. Nie wiadomo natomiast czy smartfon posiada wbudowaną pamięć, jednak obsługiwane są karty microSDHC o pojemności do 32 GB.

Więcej szczegółów na temat nowego smartfona Toshiba powinna ujawnić wkrótce, na targach Mobile World Congress. Sam telefon na rynku europejskim ma pojawić się w wakacje 2009 roku. Czekamy zatem z niecierpliwością, zwłaszcza na szczegóły dotyczące baterii.

Poniżej możecie obejrzeć film ukazujący autorski interfejs GUI w akcji:
0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.