Szybkostrzelny, 9-megapikselowy aparat Ricoh

Model CX1 wyposażono w 9-megapikselową matrycę CMOS, 3-calowy ekran LCD, 7,1-krotny zoom optyczny oraz możliwość ciągłego wykonywania fotografii z prędkością 120 fps.

Ricoh dodaje do swojej oferty nowy aparat kompaktowy, odbiegający jednak nieco od pozostałych modeli producenta. CX1 wyposażono w 9-megapikselową matrycę CMOS, 3-calowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości 920 tysięcy pikseli, szerokokątny obiektyw z 7,1-krotnym zbliżeniem optycznym i zakresem ogniskowych 28 – 200 mm (ekwiwalent dla małego obrazka), a także możliwość wykonania czterech zdjęć w ciągu sekundy w pełnej rozdzielczości, lub nawet 120 zdjęć, w rozdzielczości 640 x 480 pikseli.

Aparat posiada również silnik Smooth Imaging Engine IV oraz gniazdo kart pamięci SD(HC) i oferuje możliwość wykonywania zdjęć przy różnym ustawieniu ekspozycji, które następnie są łączone w jedno (technika High Dynamic Range), a także możliwość nagrywania sekwencji wideo w rozdzielczości VGA (15 fps).

Kompakt pojawi się na rynku brytyjskim w marcu, w sugerowanej cenie detalicznej 299 funtów. O premierze w pozostałych krajach na razie nic nie wiadomo, natomiast w przeliczeniu jego cena przekroczy kwotę 1600 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.