Tłumacz języka angielskiego English Translator XT2 Synergy

Nowy English Translator jest nieznacznie lepszy od poprzednika. Aplikacja podczas instalacji usuwa z dysku poprzednią wersję programu. Zatem bez naszej ingerencji pozbywamy się z dysku niepotrzebnej już aplikacji.

Po uruchomieniu English Translator XT2 Synergy widzimy doskonale znany interfejs. Został on poprawiony i jest bardziej czytelny niż ten poprzednika. Rozmieszczenie opcji wydaje się bardziej intuicyjne. Już na etapie instalacji aplikacja integruje swoje opcje z przeglądarkami internetowymi i pakietem biurowym Office, w którego oknach dostrzeżemy nowe przyciski umożliwiające szybkie tłumaczenie dokumentów.

Odwiedzając dowolną stronę internetową w języku angielskim, wystarczy, że klikniemy przycisk uruchamiający tłumacza – i już możemy obserwować, jak program w czasie rzeczywistym tłumaczy słowo po słowie. W przypadku MS Word musimy przejść do zakładki »Dodatki«, a tłumaczenie jest wyświetlane w nowym dokumencie, który, co ciekawe, zachowuje formatowanie oryginału.

Aplikacja działa szybciej i dokładniej niż jej poprzednia wersja. Niestety, pewne ograniczenia pozostały bez zmian: w chwili gdy elektroniczny tłumacz trafia na wieloznaczny wyraz, zawsze wybierze najpopularniejszy odpowiednik w drugim języku. Inny element, nad którym powinni popracować autorzy, to kwestia inteligencji aplikacji. W przypadku gdy trafia ona w tekście na ciąg wyrażeń (na przykład technicznych), powinna szukać obcojęzycznych zamienników właśnie w tym zakresie, zamiast miotać się jedynie wśród popularnych słów.

Dostawca: www.techland.pl
Cena:

180 PLN

System:

Windows XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Jeden z najlepszych translatorów na rynku.

ALTERNATYWA:

Babylon, LingvoSoft Dictionary, Translatica

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.