A ty co planujesz dla swojej Walentynki? :-)

Walentynki 2009 w oczach polskich internautów

W tym roku kobiety na Walentynki otrzymają kwiaty, biżuterię lub seksowną bieliznę. Dla mężczyzn najlepszym prezentem będzie wieczór sam na sam ze swoją drugą połówką.

Święty Walenty przed swoją egzekucją, która odbyła się 14 lutego, napisał list do ukochanej, kończąc go słowami „Od Twojego Walentego”. Święty z pewnością  nie przypuszczał, że dzień jego egzekucji w przyszłości stanie się świętem zakochanych, a kartki walentynkowe będą sposobem wyrażania skrytych uczuć – sympatii czy miłości. Obecnie Walentynki obchodzone są praktycznie na wszystkich szerokościach geograficznych i z każdym rokiem przybywa zwolenników tego święta.

Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl, już po raz kolejny przeprowadziła ankietę wśród swoich użytkowników, która miała odpowiedzieć na pytanie jak obchodzimy 14 lutego. W celu uzyskania pełniejszego obrazu preferencji użytkowników serwisu, przeanalizowano również wyszukiwania i porównania ofert związanych z Walentynkami.

Z ankiety wynika, że w tym roku aż 78,7% badanych planuje sprawić niespodziankę bliskiej osobie. W 2007 roku 61% ankietowanych udzieliło takiej odpowiedzi, więc wyraźnie daje się zauważyć wzrost popularności święta zakochanych. Podkreślić należy fakt, że 53,7% osób z badanej grupy nie dostało prezentu rok temu, przy czym podobny odsetek zapytanych,  wynoszący 54,8%, kupił prezent walentynkowy w 2008 roku.

Najwięcej badanych, bo aż 43,2%, 14 lutego przekaże bliskiej osobie podarunek, dla 18,7% najlepszym prezentem będzie spędzenie tego wieczoru we dwoje, 9% wybierze się na kolację, a 7,8% zdecyduje się na wyjście do kina lub teatru.

Według użytkowników Nokaut.pl nadal najlepszym prezentem dla kobiety są kwiaty. Na kolejnych pozycjach znalazła się biżuteria, perfumy i bielizna. Najlepszym prezentem dla mężczyzny jest wieczór sam na sam, który z 57% głosów bezapelacyjnie wygrał z pozostałymi odpowiedziami.

Wyniki ankiety wskazują, że kryzys w światowej gospodarce ma wpływ na nasze walentynkowe wydatki. Dwa lata temu 3/4 ankietowanych przeznaczyło na prezent kwotę z przedziału od 50 do 100 zł. W tym roku podarunki będą skromniejsze. Blisko połowa badanych, którzy wypowiedzieli się na temat Walentynek 2009 na stronach Nokaut.pl, na prezent nie wyda więcej niż 50 zł. Co czwarty przeznaczy na Walentynki kwotę z przedziału 50-100 zł. Jedynie 5,34% badanych kupi prezent wart ponad 200 zł.

Porównywarka, aby pomóc w wyborze podarunku dla najbliższej osoby w dniu święta zakochanych, zamieściła w kategorii Prezenty ponad 600 ofert. Użytkownicy serwisu mogą wybierać spośród prezentów dla dziewczyny, chłopaka, żony czy męża. Najczęściej oglądaną stroną w kategorii prezentów dla dziewczyny jest komplet bielizny Cobra Obsessive. Nakładka wibracyjna Durex Play i żel intymny do masażu są najpopularniejszymi prezentami dla chłopaka. Patrząc na wyniki oglądalności stron serwisu Nokaut.pl możemy stwierdzić, że mniejszą chęć do urozmaicenia życia seksualnego wykazują małżeństwa. Najczęściej oglądanym prezentem dla żony są perfumy Giorgio Armani Code Woman, a dla męża – golarka BRAUN Z 60.

Gdzie kupimy tegoroczne prezenty? Podobnie jak 2 lata temu, większość ankietowanych licząca 64,4%, wybierze się do sklepu tradycyjnego, ale w porównaniu do 2007 roku jest to spadek o 15,6 punktu procentowego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.