Wsparcie dla polskich innowacji od Incubita

Od lutego bieżącego roku swoją działalność rozpoczyna projekt INCUBIT.PL będący polskim odpowiednikiem francuskich inkubatorów technologicznych.

INCUBIT.PL

to część szerzej zakrojonego programu mającego na celu zarówno promocję przedsiębiorczości jak i przede wszystkim stworzenie rozwiązań technologicznych o możliwie najszerszych biznesowo zastosowaniach. W tym celu Inkubator pozyskanych i wyselekcjonowanych ze społeczności INCUBIT.PL liderów wraz z ich pomysłami zestawiać będzie z doświadczonymi inwestorami, przedstawicielami biznesu i mentorami, którzy po pozytywnej ocenie przedstawionego projektu będą fachowym okiem czuwali nad jego pomyślną realizacją.

Pierwszy etap projektu ma za zadanie wyłonić liderów, którzy później w procesie preInkubacji stworzą technologiczne fundamenty dla późniejszych samodzielnych już przedsiębiorstw. Inkubator ma na celu przeprowadzenie ok. 60 preInkubacji na przestrzeni trzech lat. Każdy lider otrzyma niezbędne wsparcie do prowadzenia projektu – infrastrukturę techniczną, wsparcie merytoryczne, a także możliwość sfinansowania stworzenia poszczególnych modułów projektu.

W ramach inkubatora organizowane będą comiesięczne konferencje w formie paneli dyskusyjnych z ekspertami, połączone z wstępną prezentacją i oceną najlepiej rokujących projektów. Pierwsza konferencja zaplanowana jest na godzinę 17:00, 26 lutego w Krakowie w Pawilonie C, sala C na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego. Gościem Specjalnym będzie Tomasz Leśniak, HTC Area Manager East Europe, który przedstawi historię założyciela firmy HTC, którego wizja doprowadziła do rozwinięcia technologii realizowanych we współpracy m.in. z Google i T-Mobile.

Program wydarzenia
17.00 Otwarcie spotkania i powitanie
dr Jarosław Plichta – Prezes Fundacji UEk w Krakowie
Bartłomiej Pawłowski – Przewodniczący Akademickiej Sieci Innowacji i Przedsiębiorczości Incubit.pl
17.15 Gość Specjalny: Tomasz Leśniak, HTC Area Manager East Europe
„Success story założyciela firmy HTC”
17.50 Andrzej Różycki, TarHeel Capital
„Czego szukają VC w nowych, innowacyjnych przedsiębiorstwach”
18.10 Przedstawiciel firmy MobileExperts
Inkubowanie innowacyjnej technologii na przykładzie mobilnego podpisu elektronicznego
18.30 Relacja z 2009 GSMA Mobile World Congress w Barcelonie
18.50 Panel dyskusyjny z udziałem prelegentów i zaproszonych gości:
„Inicjowanie działalności innowacyjnej w Polsce i na świecie – dzisiaj i jutro”
Moderator panelu: Daniel Rolkiewicz, Incubit.pl
19.40 Wręczenie nagrody rzeczowej dla najaktywniejszego uczestnika imprezy

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.