Urządzenia ZyXEL'a będą prezentowane podczas targów CeBIT 2009 w Hanowerze, między 3 a 8 marca 2009 roku

ZyXEL zaprezentuje energooszczędne urządzenia do cyfrowego domu

Podczas targów CeBIT 2009

W ofercie firmy ZyXEL na targach CeBIT 2009 znajdą się zarówno bezprzewodowe routery 802.11n, urządzenia HomePlug AV, multimedialna pamięć masowa, a także bezprzewodowy adapter mediów cyfrowych. Wprowadzenie energooszczędnej technologii nie wpływa na wysoką jakość połączeń sieciowych, potrzebną do komfortowego korzystania z aplikacji multimedialnych.

Routery bezprzewodowe 802.11n ZyXEL’a zostały wyposażone w unikalny programator, pozwalający określić godziny pracy urządzenia w oparciu o preferencje korzystania użytkowników z sieci. Routery takie jak NBG 460N, NBG 420N, NBG 417N oraz NBG-419N mogą automatycznie włączać się, gdy ich właściciele wracają do domu i kończyć pracę, gdy kładą się oni spać. Dzięki temu konfigurowalnemu i inteligentnemu rozwiązaniu, router może zaoszczędzić znaczną część niepotrzebnie zużywanej energii w czasie, gdy nikt nie korzysta z bezprzewodowej sieci.

Rozwiązania energooszczędne znalazły także zastosowanie w rozwiązaniach powerline. Adapter HomePlug AV – ZyXEL PLA-401v2 – zużywa o 16% mniej energii niż poprzednia wersja tego urządzenia. Dodatkowo, po podłączeniu kabla ethernetowego, urządzenie przechodzi w tryb czuwania, zmniejszając w ten sposób zużycie prądu o ponad połowę, w porównaniu do urządzeń bez takiej funkcji.