Plazma waży 500 kilogramów

103-calowa plazma Bang & Olufsena za 100 tysięcy euro

Bang & Olufsen wprowadza na rynek telewizor plazmowy o przekątnej ekranu 103 cale, którego największą cechą charakterystyczną jest unikalna, w pełni zautomatyzowana podstawa.

Firma ze Struer potwierdza, że ich najnowsze dzieło, 103-calowy telewizor plazmowy, trafi na rynek. Ogromny panel przymocowano do unikalnej podstawy, która dzięki pełnej automatyzacji, potrafi dostosować pozycję urządzenia do preferencji użytkownika, a wszystko za pomocą jednego przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Kiedy telewizor jest włączony, podstawa unosi panel dostarczony przez firmę Panasonic (model TH-103PF9), odkrywając ukryte wcześniej głośniki.

Telewizor o nazwie BeoVision 4-103 oferuje ponadto rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, system B&O BeoSystem 3 oraz technologię VisionClear, która automatycznie dostosuje kolory i jasność, do panujących warunków oświetleniowych. Telewizor jest automatycznie kalibrowany co 120 godzin.Nie wiemy co prawda, ile mocy pobiera ten potwór, jednak sądząc po konsumpcji modeli o przekątnych 50 i 65 cali (odpowiednio 366 i 680W), 103-calowa plazma będzie pobierać zapewne około 1,5 kW mocy.

Nową plazmę duńskiej firmy Bang & Olufsen można już zamawiać, natomiast oficjalnie dostępna będzie w lipcu 2009 roku. Koszt to 100 tysięcy euro + VAT, czyli ponad tysiąc euro za 1 cal. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 460 tysięcy złotych. Za tyle, można by już wybudować dość spory dom.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.