14-calowy, pancerny notebook

Nowy notebook firmy Dell jest nie tylko dobrze wyposażony, bo posiada procesor Core 2 Duo, do 8 GB pamięci RAM i stację SSD, ale również odporny na upadki, wstrząsy i nacisk.

Amerykański producent dodaje do swojej oferty nowego twardziela z 14,1-calowym ekranem LCD, zamkniętego w obudowie wykonanej ze stopu magnezu, która wraz z systemem Ballistic Armor, zapewnia podwójną ochronę na upadki, nacisk i wstrząsy. Oprócz tego notebook jest odporny na niskie i wysokie temperatury, ciśnienie, zalania i kurz.

Ważący co najmniej 4 kilogramy notebook, posiada jeden z procesorów Core 2 Duo, do 8 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę GMA 4500MHD lub Quadro NVS 160M z 256 MB dedykowanej pamięci, dysk twardy o pojemności do 250 GB lub stację SSD o pojemności do 128 GB, napęd optyczny, WiFi, opcjonalnie Bluetooth, port Gigabit Ethernet oraz 12-komorową baterię. Nad wszystkim będzie czuwać system operacyjny Windows Vista Business lub Home Basic. Dostępna jest również opcja z systemem Windows XP na zasadzie downgrade’u.

Nowy model jest skierowany przede wszystkim do żołnierzy, ratowników, czy ochroniarzy, zaś dostępny jest już w niektórych krajach europejskich. Cena pancernego notebooka Latitude E6400 XFR zaczyna się od 4300 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 15 700 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.