Przejrzeć można każdy rodzaj dokumentu, jednak wcześniej musi być skonwertowany na komputerze, za pomocą oprogramowania SV-MAnager

9,7-calowa przeglądarka dokumentów

Brother SV-100B

Japoński oddział firmy Brother wprowadza na tamtejszy rynek nową przeglądarkę dokumentów o przekątnej ekranu 9,7 cala, która nie jest konkurencją dla popularnych czytników e-booków (jak Kindle 2 z serwisu Amazon), przynajmniej według producenta. Elektroniczny papier wyświetla obraz w czterech odcieniach szarości, w rozdzielczości 1200 x 825 pikseli przy 150 dpi, ale dodatkowo posiada możliwość wyświetlania obrazu z podłączonego przez Bluetooth komputera, smartfona, czy palmtopa.

W wyposażeniu nie ma niestety bezprzewodowej łączności WiFi, czy 3G, ani wbudowanej pamięci. Dane można przechowywać na dołączonej do zestawu karcie pamięci microSD o pojemności 2 GB, która pomieści do 10 tysięcy stron. Litowo-jonowa bateria wystarczy na 83 godziny ciągłego przeglądania, lub 5 tysięcy stron. Dla bezpieczeństwa, obecne jest 128-bitowe szyfrowanie AES oraz hasło blokujące całą zawartość karty pamięci.

W Japonii nowa przeglądarka dokumentów będzie dostępna od czerwca, w cenie powyżej 5000 złotych. Portfel zdecydowanie woła o netbooka.