Aparat z serii Lumix G, nagrywający filmy Full HD

Aparat cyfrowy z wymiennym obiektywem, nie lustrzanka - aparat, bo prostszy w obsłudze. W dodatku z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Oto nowy Lumix GH1.

Panasonic zapowiada drugie objawienie w linii aparatów Lumix G, które korzystają ze standardu Mikro Cztery Trzecie i nie chcą być nazywane lustrzankami, chociaż mają możliwość wymiany obiektywów. Jak twierdzi japoński producent, aparaty z tej serii są prostsze w obsłudze i mniejsze od tradycyjnych lustrzanek cyfrowych, ale zapewniają równie wysoką jakość obrazu.

Teraz seria Lumix G poszerza się o model GH1, wyposażony w taką samą 12,1-megapikselową matrycę, ale dający możliwość rejestrowania materiałów wideo w rozdzielczości 1080p i z prędkością 24 klatek na sekundę. Co więcej, mamy również możliwość zmniejszenia rozdzielczości do 1280 x 720 pikseli, przyspieszając jednocześnie do 60 klatek na sekundę. Filmy zapisywane są bezpośrednio w formacie AVCHD na karcie pamięci SDHC.

Aparat będzie sprzedawany z 17-elementowym obiektywem Vario HD z zakresem ogniskowych 28-280 mm (ekwiwalent dla małego obrazka), stabilizacją obrazu MEGA O.I.S. i światłosiłą f/4.0-5.8. Opcjonalnie można dokupić również obiektyw Vario 7-14mm f/4.0, który oferuje szeroki, 114-stopniowy kąt widzenia.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.