Asus tryumfuje, przynajmniej na razie

Asus solidniejszy od Apple’a?

Według badań firmy RESCUECOM Apple traci miano najsolidniejszej marki na rynku. Badania pokazują również, że zdecydowanym liderem w tej dziedzinie jest teraz tajwański Asus.

Firma RESCUECOM zajmuje się dostarczaniem wsparcia technicznego dla użytkowników komputerów, a teraz zamieszcza analizę ostatniego kwartału, z której wynika, że najbardziej niezawodnymi produktami może pochwalić się tajwański producent – Asus. Badanie ukazuje liczbę zgłoszeń (napraw) przyjętych przez dział call center, dla każdego rodzaju komputera. Następnie, te liczby są przyrównywane do całkowitej liczby sprzedanych komputerów przez każdego z producentów.

W zeszłym roku, najsolidniejszą marką okazała się firma Apple, jednak pierwsze miesiące 2009 roku zweryfikowały ten pogląd. Firma z Cupertino zdobyła 324 punkty, podczas gdy Asus uzyskał tych punktów aż 972. Czy to oznacza, że tajwański producent produkuje same niezawodne komputery? Możliwe, ale mało prawdopodobne.

Według RESCUECOM jest to spowodowane znacznym wzrostem popularności linii Eee pod koniec zeszłego i na początku tego roku. Ten niezwykle wysoki wynik zacznie jednak maleć w miarę upływu czasu, jako że w obecnej chwili na rynku znajduje się więcej używanych komputerów Asusa.

Wyniki badań możecie zobaczyć tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.