AutoMapa Traffic to jedno z pierwszych rozwiązań tego typu na polskim rynku

AutoMapa uruchamia system omijania korków na drodze

AutoMapa uruchamia system AutoMapa Traffic pozwalający na zbieranie danych o aktualnej sytuacji drogowej i umożliwiający ominięcie zatorów drogowych.

Pierwsza wersja systemu informacji o korkach drogowych trafi do testów na wybranej grupie użytkowników już za kilka dni. Dzięki niej możliwe będzie anonimowe zbieranie od użytkowników informacji o ruchu drogowym.

– Od dawna przygotowywane przez nas rozwiązanie będzie jednym z najbardziej zaawansowanych i kompletnych systemów informacji o ruchu drogowym. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowatorskiego i działającego w oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne systemu, który już wkrótce pozwoli użytkownikom AutoMapy na niezwykle sprawne omijanie zatorów drogowych. – powiedział Jędrzej Szynkarczuk, dyrektor marketingu AutoMapy.

Dane zbierane od użytkowników, stanowiące istotną część pozyskiwanej informacji są non-stop analizowane wraz z danymi z innych źródeł tworząc szczegółowy obraz sytuacji na drodze o każdej porze dnia. System pokieruje kierowcę do celu za pomocą komunikatów głosowych i wizualnych w oparciu o najdokładniejsze mapy Polski. Po zakończeniu testów funkcjonalność AutoMapa Traffic zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną licencję.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.