CeBIT 2009: Dwie płyty główne Asusa dla procesorów Core i5

Asus przygotowuje dwie płyty główne z chipsetami Intel P55, przeznaczone do współpracy z procesorami Core i5. W obydwu znajdziemy również cztery gniazda pamięci DDR3 i dwa sloty PCIe.

Na targach CeBIT 2009 Asus zaprezentuje dwie płyty główne dla procesorów Core i5, które zadebiutują na rynku w trzecim kwartale 2009 roku. Nie chcąc być gorszy od MSI, Asus przygotował dwa modele – P7U oraz P7U PRO – oparte na chipsetach Intel P55 i wyposażone w cztery gniazda dwukanałowych pamięci DDR3, jeden slot PCI-e x16 (model P7U) i dwa takie sloty w modelu P7U PRO, jedno złącze eSATA, pięć złącz SATA 3.0 Gbps, port Gigabit Ethernet oraz 7.1-kanałowy dźwięk. Jak widzimy, oferta tajwańskiego producenta jest nieco uboższa od jego miejscowego konkurenta – MSI.

Płyty główne Asusa zostały uzbrojone jednak w technologię Express Gate, dzięki której uzyskamy błyskawiczny dostęp do środowiska Linux i podstawowych aplikacji, jak przeglądarka internetowa, czy odtwarzacz muzyczny. Asus ciągle ma co najmniej kilka miesięcy, aby dopracować widoczne na zdjęciach płyty. Zdjęcia wykonał serwis PC Games Hardware.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.