CeBIT 2009: Dwie płyty główne Asusa dla procesorów Core i5

Asus przygotowuje dwie płyty główne z chipsetami Intel P55, przeznaczone do współpracy z procesorami Core i5. W obydwu znajdziemy również cztery gniazda pamięci DDR3 i dwa sloty PCIe.

Na targach CeBIT 2009 Asus zaprezentuje dwie płyty główne dla procesorów Core i5, które zadebiutują na rynku w trzecim kwartale 2009 roku. Nie chcąc być gorszy od MSI, Asus przygotował dwa modele – P7U oraz P7U PRO – oparte na chipsetach Intel P55 i wyposażone w cztery gniazda dwukanałowych pamięci DDR3, jeden slot PCI-e x16 (model P7U) i dwa takie sloty w modelu P7U PRO, jedno złącze eSATA, pięć złącz SATA 3.0 Gbps, port Gigabit Ethernet oraz 7.1-kanałowy dźwięk. Jak widzimy, oferta tajwańskiego producenta jest nieco uboższa od jego miejscowego konkurenta – MSI.

Płyty główne Asusa zostały uzbrojone jednak w technologię Express Gate, dzięki której uzyskamy błyskawiczny dostęp do środowiska Linux i podstawowych aplikacji, jak przeglądarka internetowa, czy odtwarzacz muzyczny. Asus ciągle ma co najmniej kilka miesięcy, aby dopracować widoczne na zdjęciach płyty. Zdjęcia wykonał serwis PC Games Hardware.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.