Nowa, 32-gigabajtowa karta SDXC jest aktualnie testowana

CeBIT 2009: Pierwsze na świecie karty 32GB SDXC i 100GB 666x CF

Pretec prezentuje pierwsze na świecie karty pamięci SDXC o pojemności 32 Gigabajtów oraz CompactFlash o pojemności 100 GB, która pracuje z prędkością 666x.

Firma Pretec, obecna zarówno na targach CeBIT w Hannoverze, jak i PMA w Las Vegas, prezentuje nie tylko pierwszą na świecie kartę pamięci SDXC o pojemności 32 Gigabajtów, ale również CompactFlash o pojemności 100 GB, która oferuje prędkość transferu danych na poziomie 666x, tym samym bijąc poprzedni rekord prędkości kart CF, który wynosił 433x i należał notabene również do tajwańskiego producenta.

Standard pamięci SDXC (eXtended Capacity) to nowa generacja kart pamięci Secure Digital, które teraz będą w stanie pomieścić nawet do 2 TB danych. Prędkości zapisu i odczytu danych osiągają w tej chwili poziom do 50 MB/s, ale w przyszłości mogą osiągać pułap 104 MB/s, a nawet 300 MB/s w odległej przyszłości. Karta Preteca korzysta z systemu plików exFAT, co oznacza, że nie jest kompatybilna z gniazdami SDHC, które wykorzystują system plików FAT32. Pretec już myśli o większych pojemnościach kart SDXC, przy czym karta o pojemności 64 GB ma trafić na rynek w drugiej połowie 2009 roku.

Tajwański producent, tak jakby przy okazji, przedstawił również 100-gigabajtową kartę CompactFlash, która jest w stanie osiągać prędkości transferu danych równe 100 MB/s. Nie dość, że nowy model jest najbardziej pojemny, to również najszybszy spośród wszystkich dostępnych kart CF.  Aktualnie karty należące do serii CFast mogą maksymalnie osiągać prędkość transferu równą 375 MB/s, zaś w przyszłości osiągalny będzie poziom 750 MB/s.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.