Asus nie podał jeszcze informacji na temat ceny nowej płyty głównej

CeBIT 2009: Płyta X58 z siedmioma slotami PCI-Express x16

Pokazywana na targach CeBIT nowa płyta główna Asusa posiada siedem slotów PCI-Express x16, chipset Intel X58, gniazdo dla procesora Core i7 oraz sześć gniazd pamięci DDR3.

Tajwański producent idzie przede wszystkim w ilość, choć nie możemy odbierać mu także jakości. Jego nowa płyta gówna o nazwie P6T7 WS Supercomputer wyposażona jest bowiem w siedem slotów PCI-Express x16 (w tym cztery x16, a trzy o niepełnej szerokości x8). Płyta przeznaczona jest dla stacji roboczych (WS – WorkStation), stąd obecność tylu slotów PCI-E. Cztery z nich mogą zostać wykorzystane do podłączenia kart graficznych, które zajmą się obliczeniami równoległymi, natomiast do trzech pozostałych można podpiąć na przykład nowe stacje SSD od OCZ.

Płyta główna P6T7 WS Supercomputer oparta jest na chipsecie Intel X58, który będzie współpracował z jednym z procesorów Core i7, ale również wyposażono ją w dwa mostki nVidia NF200, sześć gniazd pamięci DDR3, które łącznie obsłużą do 24 GB RAMu, sześć portów SATA 3.0 Gbps, dwa interfejsy SAS (Serial Attached SCSI), a także dwa złącza eSATA, port Gigabit Ethernet oraz zintegrowany 7.1-kanałowy dźwięk.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.