Coolery Katana 3 i Kabuto – chłodne premiery firmy Scythe

Krótko po premierze na targach CeBIT nowości od Scythe są już dostępne w Polsce. W ofercie Listan pojawiły się dwa chłodzenia procesora: Scythe Katana 3 oraz Kabuto.

Pierwsze z nich to kontynuacja i unowocześnienie znanego modelu Katana. Natomiast Kabuto to nowy projekt  japońskiego producenta z wentylatorem zamontowanym horyzontalnie. Model Katana 3 jest efektem ciągłego rozwoju serii Katana. Ma zapewniać wydajne chłodzenie mimo kompaktowych rozmiarów. Nowa Katana posiada wentylator 92mm i jest lżejsza od wcześniejszego modelu. Mimo tego zapewnia lepsze parametry przepływu powietrza – do 55,55 CFM. Podstawową różnicą jest też regulacja prędkości obrotowej wentylatora w zakresie 300 – 2 500RPM. Katana 3 wyposażona jest w wentylator z systemem PWM. Zaletą tego chłodzenia jest także łatwy montaż. Warto wspomnieć także, że w zasadzie od pierwszego modelu Katana, Scythe wybrał specjalny kształt chłodzenia, który umożliwia nie tylko odprowadzenie ciepła bezpośrednio z procesora, ale także dodatkowe chłodzenie komponentów płyty głównej. Chłodzenie jest kompatybilne z większością dostępnych na rynku procesorów Intel oraz AMD. Sugerowana cena detaliczna Scythe Katana 3 CPU Cooler to 119zł.

Z kolei Scythe Kabuto to zupełna nowość japońskiego producenta. Cooler wyposażony jest wentylator 120mm – Slip Stream PWM 1300RPM. Zamontowany jest on na górze chłodzenia. Rozwiązanie to pozwala doprowadzić powietrze bezpośrednio do procesora oraz obniżyć temperaturę innych komponentów na płycie głównej. W założeniu producenta, Kabuto ma być chłodzeniem uniwersalnym. Cooler kompatybilny jest z procesorami Intel Socket: 478, LGA775, LGA1366 oraz AMD: 754, 939, AM2, AM2+, AM3, 940. Scythe Kabuto dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 149zł,-

Chłodzenia Scythe objęte są 2-letnią gwarancją.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.