Obudowy dysków zewnętrznych Fujitsu mają rozmiary 8 cm x 13 cm i grubość zaledwie 1,5 cm

Dyski Fujitsu w wersji mobilnej

2,5-calowe napędy są zaprojektowane dla tych, którzy szukają produktu o niewielkich rozmiarach i dużej wydajności, a jednocześnie zwracają uwagę na kwestie związane z środowiskiem.

Obecna seria to już piąta generacja dysków HandyDrive. Dostępne są modele o pojemnościach od 250 GB do 500 GB, pracujące z prędkością obrotową talerzy wynoszącą 5400 obr./min i wyposażone w 8 MB bufor dla danych. Obudowy dysków zewnętrznych Fujitsu mają rozmiary 8 cm x 13 cm i grubość zaledwie 1,5 cm, a ich waga nie przekracza 175 g. Wszystkie modele komunikują się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB 2.0. Dyski zasilane są energią czerpaną z portu USB. Co ciekawe, zaawansowane mechanizmy zarządzania energią redukują jej zużycie podczas zapisu oraz odczytu danych aż o 30% w porównaniu z poprzednią generacją HandyDrive.

W skład zestawu, oprócz dysku HandyDrive, wchodzi m.in. oprogramowanie Acronis True Image Personal HDD do szybkiego i łatwego tworzenia kopii zapasowych, a także programy narzędziowe: Hard Disk Password Lock Tool (umożliwia ustalenie hasła dostępu do dysku w celu zabezpieczenia danych) i Hard Disk Format Tool (umożliwia utworzenie pojedynczej partycji FAT32). Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy kabel USB, rezerwowy kabel zasilający oraz instrukcję obsługi w języku polskim.

Aktualnie w sprzedaży dostępne są modele MMH-2320UB o pojemności 320GB. Sugerowana cena detaliczna takiego dysku wynosi 399zł. Dystrybutorem jest firma Alstor.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.