Obudowy dysków zewnętrznych Fujitsu mają rozmiary 8 cm x 13 cm i grubość zaledwie 1,5 cm

Dyski Fujitsu w wersji mobilnej

Fujitsu HandyDrive

Obecna seria to już piąta generacja dysków HandyDrive. Dostępne są modele o pojemnościach od 250 GB do 500 GB, pracujące z prędkością obrotową talerzy wynoszącą 5400 obr./min i wyposażone w 8 MB bufor dla danych. Obudowy dysków zewnętrznych Fujitsu mają rozmiary 8 cm x 13 cm i grubość zaledwie 1,5 cm, a ich waga nie przekracza 175 g. Wszystkie modele komunikują się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB 2.0. Dyski zasilane są energią czerpaną z portu USB. Co ciekawe, zaawansowane mechanizmy zarządzania energią redukują jej zużycie podczas zapisu oraz odczytu danych aż o 30% w porównaniu z poprzednią generacją HandyDrive.

W skład zestawu, oprócz dysku HandyDrive, wchodzi m.in. oprogramowanie Acronis True Image Personal HDD do szybkiego i łatwego tworzenia kopii zapasowych, a także programy narzędziowe: Hard Disk Password Lock Tool (umożliwia ustalenie hasła dostępu do dysku w celu zabezpieczenia danych) i Hard Disk Format Tool (umożliwia utworzenie pojedynczej partycji FAT32). Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy kabel USB, rezerwowy kabel zasilający oraz instrukcję obsługi w języku polskim.

Aktualnie w sprzedaży dostępne są modele MMH-2320UB o pojemności 320GB. Sugerowana cena detaliczna takiego dysku wynosi 399zł. Dystrybutorem jest firma Alstor.