Ekologia i design w jednym

Ekologiczne i designerskie monitory Samsunga

Samsung Ecofit

Dzięki technologii produkcji, opartej na podwójnym wtrysku, te monitory LCD charakteryzują się dwutonową obudową o głęboko grafitowym kolorze, która ma sprawiać wrażenie, jakby była wykonana ze szkła, zupełnie przejrzystego na krawędziach.

Ecofit, jak nazwa wskazuje, należy docenić za energooszczędność i ekologiczną konstrukcję. Wykorzystanie technologii przyjaznej środowisku to podstawowy cel, którym kierowali się ich konstruktorzy. Nowe modele Ecofit zużywają o połowę mniej prądu, w stosunku do normalnych monitorów, dzięki redukcji lamp tylnego oświetlenia. Dwulampowa konstrukcja pozwoliła ograniczyć konsumpcję energii, umożliwiając jednocześnie zachowanie jakości wyświetlanego obrazu. Samsung zadbał również o to, aby z procesu produkcji zostały wyeliminowane szkodliwe farby i spreje, co zwiększyło możliwość recyklingu urządzeń. Obudowa z kolorystycznym gradientem została stworzona przy pomocy opatentowanej technologii podwójnego wtrysku, dzięki czemu stanowi jedną, gładką powierzchnię, którą łatwiej poddać późniejszej utylizacji.

Samsung Ecofit zostały wyposażone w ekran o panoramicznym formacie 16:9 z czasem odświeżania obrazu na poziomie 2ms (GTG). Modele P2270 i P2370 oferują dodatkowo obraz w rozdzielczości Full HD (1080p).  Dodatkowo monitor został wyposażony w uchwyt, który dodaje urządzeniu lekkości i tworzy wrażenie, jakby ekran unosił się nad powierzchnią, na której stoi. Przednie i boczne krawędzie nie posiadają żadnych szpecących przycisków i pozostają gładkie – każdy model jest wyposażony w dotykowy panel Startlight, który zintegrował przyciski OSD w obudowie dla osiągnięcia jednolitego wyglądu.

Chcesz kupić monitor? Sprawdź nasze rankingi!

Pierwsze urządzenia z nowej serii Ecofit, które wejdą do sprzedaży na polskim rynku to modele P2070 i P2370 a ich sugerowana cena detaliczna brutto to odpowiednio 849 PLN i 1 179 PLN.