Ekologia i design w jednym

Ekologiczne i designerskie monitory Samsunga

Samsung poszerza linię monitorów o cztery urządzenia. Seria Ecofit, dostępna już na polskim rynku, kierowana jest do tych, którzy cenią sobie wygląd zewnętrzny swoich ekranów.

Dzięki technologii produkcji, opartej na podwójnym wtrysku, te monitory LCD charakteryzują się dwutonową obudową o głęboko grafitowym kolorze, która ma sprawiać wrażenie, jakby była wykonana ze szkła, zupełnie przejrzystego na krawędziach.

Ecofit, jak nazwa wskazuje, należy docenić za energooszczędność i ekologiczną konstrukcję. Wykorzystanie technologii przyjaznej środowisku to podstawowy cel, którym kierowali się ich konstruktorzy. Nowe modele Ecofit zużywają o połowę mniej prądu, w stosunku do normalnych monitorów, dzięki redukcji lamp tylnego oświetlenia. Dwulampowa konstrukcja pozwoliła ograniczyć konsumpcję energii, umożliwiając jednocześnie zachowanie jakości wyświetlanego obrazu. Samsung zadbał również o to, aby z procesu produkcji zostały wyeliminowane szkodliwe farby i spreje, co zwiększyło możliwość recyklingu urządzeń. Obudowa z kolorystycznym gradientem została stworzona przy pomocy opatentowanej technologii podwójnego wtrysku, dzięki czemu stanowi jedną, gładką powierzchnię, którą łatwiej poddać późniejszej utylizacji.

Samsung Ecofit zostały wyposażone w ekran o panoramicznym formacie 16:9 z czasem odświeżania obrazu na poziomie 2ms (GTG). Modele P2270 i P2370 oferują dodatkowo obraz w rozdzielczości Full HD (1080p).  Dodatkowo monitor został wyposażony w uchwyt, który dodaje urządzeniu lekkości i tworzy wrażenie, jakby ekran unosił się nad powierzchnią, na której stoi. Przednie i boczne krawędzie nie posiadają żadnych szpecących przycisków i pozostają gładkie – każdy model jest wyposażony w dotykowy panel Startlight, który zintegrował przyciski OSD w obudowie dla osiągnięcia jednolitego wyglądu.

Chcesz kupić monitor? Sprawdź nasze rankingi!

Pierwsze urządzenia z nowej serii Ecofit, które wejdą do sprzedaży na polskim rynku to modele P2070 i P2370 a ich sugerowana cena detaliczna brutto to odpowiednio 849 PLN i 1 179 PLN.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.