Technologia wektorowania rozsprzęga także linie w przewodzie (z punktu widzenia interferencji), znacząco poprawiając zarządzanie energią, co może zmniejszyć pobór energii

Ericsson osiąga prędkość przesyłu danych 0,5 Gb/s

Ericsson przeprowadził pierwszą na świecie prezentację na żywo technologii opartej na VDSL2, osiągającej prędkość transferu danych powyżej 0,5 Gb/s.

Podczas demonstracji firmy Ericsson osiągnięto szybkość przesyłu danych ponad 0,5 Gb/s na skręconych miedzianych parach przewodów, przy użyciu najnowszej technologii łączenia linii i metody tłumienia przesłuchów z sąsiednich kanałów dla DSL, zwanej także „wektoryzowanym” VDSL2. Technologia jest odpowiednia dla przedłużeń włókien, łączących włókna i miedź na ostatniej linii dla backhaulingu.

Technologia oparta na VDSL2 oferuje nieosiągane wcześniej prędkości na istniejących liniach miedzianych, otwierając nowe możliwości dla operatorów dostarczających klientom usługi szerokopasmowe, takie jak IPTV. Dzięki tej technologii, operatorzy mogą zwiększyć rozmieszczenie dostępu za pomocą włókien z dostępem za pomocą miedzi w ostatniej mili, a zatem zmaksymalizować ponowne wykorzystanie istniejącej infrastruktury.

To oznacza, że więcej konsumentów będzie mogło cieszyć się prawdziwymi usługami szerokopasmowymi, takimi jak HDTV i video na życzenie w swoich domach.

Normy dla VDSL2 i łączenia linii są dostępne już dzisiaj, podczas gdy normalizacja wektorowania nadal trwa i normy są spodziewane pod koniec 2009 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.