Do tej pory użycie programu do szyfrowania danych TrueCrypt lub konkurencyjnego BitLocker uniemożliwiało jakiekolwiek działania na danych objętych ich działaniem

Firmy wiedzą o cyber-zagrożeniach, ale często pozostają im obojętne

Nowe badania przeprowadzone przez firmę IDC pokazują, że firmy są świadome wszechobecnych zagrożeń, ale mają jeszcze wiele do zrobienia w tej kwestii.

Według analityków z IDC, aż 44% firm spotkało się z atakami bezpieczeństwa na swoje urządzenia mobilne, a 56% spośród pracowników tych przedsiębiorstw zgubiło co najmniej jedno takie urządzenie. Tylko 59% ankietowanych korzysta z szyfrowania w celu zabezpieczenia swoich danych na dyskach twardych lub innych nośnikach, a w 52% przedsiębiorstw szyfruje się e-maile.

Spośród ankietowanych tylko jedna firma na pięć zdefiniowała reguły bezpieczeństwa dotyczące metod postępowania z urządzeniami mobilnymi. Tymczasem przedsiębiorstwa potrzebują kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa danych, dla całego spektrum potencjalnych zagrożeń – zarówno wewnątrz, jak i poza granicami przedsiębiorstwa.

– Najważniejszą zasadą jest wprowadzenie obowiązku szyfrowania dla wszystkich urządzeń i nośników, z których korzystają pracownicy. Wśród pozostałych wymogów bezpieczeństwa firmy jest oczywiście stosowanie bezpiecznych haseł – powiedział Markus Bernhammer, wicedyrektor Utimaco Safeware AG na Europę Środkową i Wschodnią, którego firma oferuje oprogramowanie zabezpieczające dane. – Skuteczna ochrona wymaga również wglądu w wymianę plików na punktach końcowych i pełnej informacji o tym, gdzie i do kogo transferowane są informacje wymagające ochrony. Tylko wtedy firmy mogą mieć bezpieczny dostęp do swoich poufnych danych z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie – dodał.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.