Obrotowy ekran, funkcja multidotyku – najnowszy multimedialny tablet HP może stać się pokusą dla wielu osób

HP TouchSmart tx2-1050ew z multidotykiem już w Polsce

Obrotowy ekran, funkcja multidotyku, wygląd nawiązujący do serii Pavilion – najnowszy multimedialny tablet HP może stać się pokusą dla wielu osób.

Na polskim rynku jest już dostępny nowy model z uznanej linii tabletów HP, czyli TouchSmart tx2-1055ew. Największą zaletą urządzenia jest obracany dotykowy ekran z funkcją tableta oraz nowa możliwość w zakresie obsługi – multidotyk. Jest to technika sterowania urządzeniami elektronicznymi dzięki której za pomocą palców przesuwamy, zmniejszamy lub powiększamy okna, czy też otwieramy pliki. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi podczerwieni  możliwe jest również sterowanie za pomocą pilota, ukrytego  w 34-milimetrowym gnieździe ExpressCard.

Ekran może być używany w tradycyjnym ustawieniu, ale można go także odwrócić i używać jako notesu do pisania czy robienia szkiców. Ekran reaguje zarówno na dotyk palców, jak i na specjalny rysik, nie tylko zastępujący tradycyjną myszkę komputerową, ale także umożliwiający pisanie czy też rysowanie. Rysik nie wymaga żadnych baterii, gdyż jest zasilany przy każdorazowym zetknięciu z ekranem. TouchSmart tx2-1050ew wyróżnia się czarno – popielatą i lśniącą obudową oraz oryginalnym, charakterystycznym ornamentem. Obudowa została wykonana w gwarantującej połysk oraz trwałość technologii HP Imprint, stosowanej w całej rodzinie HP Pavilion. Notebook sprzedawany jest wraz z eleganckim etui, utrzymanym w tej samej stylistyce.

Wprowadzany na polski rynek HP TouchSmart tx2 posiada procesor mobilny AMD Turion X2 Ultra ZM-84 oraz kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 3200. Jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM, dysk twardy 320 GB i dwuwarstwową nagrywarkę DVD +/-RW z technologią LightScribe. Za komunikację odpowiada wbudowana karta sieci bezprzewodowej w standardach a/g/pre-n, karta sieciowa Gigabit Ethernet, modem i moduł Bluetooth. Obsługę funkcji multimedialnych zapewniają karta dźwiękowa zgodna z 3D Sound Blaster Pro, kamera internetowa 1,3Mpix, stereofoniczny mikrofon, głośniki Altec Lansing i miniaturowy pilot zdalnego sterowania w postaci karty ExpressCard. Dotykowy ekran o przekątnej 12,1″ w technologii BrightView pozwala wyświetlać obraz z maksymalną rozdzielczością 1 280 x 800 pikseli. Wyposażenia dopełniają czytnik linii papilarnych, czytnik kart pamięci, 3 porty USB, port VGA i wyjście TV S-video, 2 wyjścia słuchawkowe w tym jedno z funkcją SPDIF i wejście mikrofonowe. Notebook posiada także złącze dokowania do opcjonalnych stacji dokujących HP xb3000 i HP xb4.

Notebook HP TouchSmart tx2-1050ew jest już dostępny w Polsce w rekomendowanej cenie brutto (przy aktualnym kursie Euro) około 5 000 PLN.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.