Internauci chętnie wypełniają PIT-y w internecie

Dynamicznie wzrasta zainteresowanie darmowym serwisem pitroczny.pl. W ciągu miesiąca od debiutu strony swoje zeznania roczne wypełniło online już 6,5 tysiąca Polaków.

Zaktualizowany serwis internetowy do bezpłatnego wypełniania PIT-ów rocznych został uruchomiony w drugiej połowie lutego. Od tego czasu w systemie www.pitroczny.pl zarejestrowało się 9 tysięcy internautów, z czego blisko 6,5 tysiąca wypełniło już swoje rozliczenie za 2008 rok.

– Na złożenie zeznania podatkowego został jeszcze miesiąc, a liczba wypełnionych formularzy z wykorzystaniem naszego serwisu jest już niemal taka sama jak w całym okresie rozliczeniowym w ubiegłym roku – podkreśla Andrzej Parszuto, wiceprezes giełdowej spółki Power Media, która zaprojektowała www.pitroczny.pl. – Spodziewamy się wzrostu dynamiki rejestracji w serwisie, ponieważ aż 80 procent Polaków nie złożyło jeszcze swojego rozliczenia rocznego. Podatkowa gorączka rozpocznie się dopiero za kilkanaście dni.

Teraz dostęp do rozliczeń rocznych online jest możliwy z wielu miejsc w globalnej sieci. Internauta może po prostu wpisać adres strony w przeglądarce, natomiast klienci platformy księgowości online www.ifirma.pl w prosty sposób przejdą do serwisu www.pitroczny.pl ze swojego konta w serwisie, importując przy okazji wszelkie dane potrzebne do wypełnienia PIT-a rocznego.

Z pełnej funkcjonalności systemu do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego skorzystać mogą również użytkownicy portalu Onet.pl, gdzie pod adresem pitroczny.onet.pl rozpoczął działalność serwis partnerski.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.