Internauci chętnie wypełniają PIT-y w internecie

Dynamicznie wzrasta zainteresowanie darmowym serwisem pitroczny.pl. W ciągu miesiąca od debiutu strony swoje zeznania roczne wypełniło online już 6,5 tysiąca Polaków.

Zaktualizowany serwis internetowy do bezpłatnego wypełniania PIT-ów rocznych został uruchomiony w drugiej połowie lutego. Od tego czasu w systemie www.pitroczny.pl zarejestrowało się 9 tysięcy internautów, z czego blisko 6,5 tysiąca wypełniło już swoje rozliczenie za 2008 rok.

– Na złożenie zeznania podatkowego został jeszcze miesiąc, a liczba wypełnionych formularzy z wykorzystaniem naszego serwisu jest już niemal taka sama jak w całym okresie rozliczeniowym w ubiegłym roku – podkreśla Andrzej Parszuto, wiceprezes giełdowej spółki Power Media, która zaprojektowała www.pitroczny.pl. – Spodziewamy się wzrostu dynamiki rejestracji w serwisie, ponieważ aż 80 procent Polaków nie złożyło jeszcze swojego rozliczenia rocznego. Podatkowa gorączka rozpocznie się dopiero za kilkanaście dni.

Teraz dostęp do rozliczeń rocznych online jest możliwy z wielu miejsc w globalnej sieci. Internauta może po prostu wpisać adres strony w przeglądarce, natomiast klienci platformy księgowości online www.ifirma.pl w prosty sposób przejdą do serwisu www.pitroczny.pl ze swojego konta w serwisie, importując przy okazji wszelkie dane potrzebne do wypełnienia PIT-a rocznego.

Z pełnej funkcjonalności systemu do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego skorzystać mogą również użytkownicy portalu Onet.pl, gdzie pod adresem pitroczny.onet.pl rozpoczął działalność serwis partnerski.

Źródło: informacja prasowa
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.