Kalkulator z funkcją Quizu Matematycznego

Kalkulator Sharp, jako wyzwanie dla naszych umysłów

Sharp EL-T100WB

Firma Sharp wprowadza na polski rynek nowy model kalkulatora EL-T100WB. Urządzenie to poza standardowymi funkcjami kalkulatora biurowego posiada także, jako jedyny kalkulator na rynku, funkcję Quizu Matematycznego. Podstawą do powstania tej innowacji były badania z zakresu „obrazowania mózgu” przeprowadzone przez japońskiego naukowca Ryuta Kawashima. Dowiódł on, że regularne wykonywanie prostych ćwiczeń matematycznych i głośne czytanie efektywnie pobudzają mózg, którego efektywność obniża się stopniowo po dwudziestym roku życia.

Reklama

Mając na uwadze te badania, firma Sharp opracowała wraz z Ryuta Kawashimą Quiz Matematyczny, który uaktywnia mózg i polepsza jego sprawność. Zaobserwowano, że regularne rozwiązywanie prostych zadań oferowanych w ramach Quizu Matematycznego znacznie poprawia pamięć, a także rozwija takie umiejętności jak kreatywność, zdolność komunikacji i samokontrola.

Model EL-T100WB posiada dwa źródła zasilania – baterię i ogniwo słoneczne. Udogodnieniem jest to, że zasilanie jest wyłączane automatycznie. Inne przydatne funkcje, w które wyposażony jest ten model, to m.in.: obliczenia podatkowe, trzy klawisze pamięci czy grupowanie cyfr po trzy pozycje dziesiętne. Duży, pochylony wyświetlacz 10-cyfrowy znacznie ułatwia pracę na tym urządzeniu.

Model EL-T100WB będzie dostępny na rynku od 1 kwietnia 2009 roku, jego cena brutto wynosi 59,99 złotych.