Dzięki takiej klawiaturze mamy zawsze pod ręką najważniejsze komendy w ulubionej grze.

Klawiatura do zadań specjalnych

Manipulator do gier Logitech G13 Advanced Gameboard

Bezspornym jest, że gry MMORPG dostarczają nieporównywalnie bogatszych wrażeń niż tradycyjne tytuły single player. Niestety, przyjemność płynąca z takiej rozrywki jest niemal zawsze okupiona koniecznością opanowania nawet kilkudziesięciu unikalnych cech bądź umiejętności wirtualnego bohatera. Jednak prawdziwym wyzwaniem okazuje się wygodne przypisanie ich przyciskom tradycyjnej klawiatury.

Powyższy problem trapiący fanów gier on-line został dostrzeżony także przez firmę Logitech. Jeden z najnowszych produktów noszących jej logo – G13 Advanced Gameboard – to nic innego, jak  specjalna mini-klawiatura pozwalająca trzymać „pod ręką” wszystkie zdolności naszej postaci. I to niezależnie od tego, czy orężem jest stal, magia czy też ster galaktycznego niszczyciela.

Na pierwszy rzut oka tytułowy produkt nasuwa skojarzenia z nietypowo wyprofilowanym, odłączanym blokiem klawiszy numerycznych (znanym z niektórych klawiatur). O tym, jak błędne jest to skojarzenie świadczy fakt, że G13 oprócz 25 podświetlanych, programowalnych przycisków oddaje do naszej dyspozycji także miniaturowy joystick – idealny do sterowania ruchami postaci. Jest jeszcze jeden unikalny w tego typu rozwiązaniach element – wbudowany wyświetlacz. Na tym ostatnim prezentowane są istotne z punktu widzenia gry treści, takie jak np. statystki postaci, czy choćby stan magazynka. Tuż pod ekranem znajdują się przyciski do sterowania odtwarzaniem multimediów, a zaraz poniżej trzy klawisze oznaczone symbolami od M1 do M3, służące do zwielokrotnienia funkcji przycisków programowalnych. Zaawansowani gracze z całą pewnością docenią funkcję przypisywania klawiszom makr (czyli zestawów dowolnych komend).

Do zmiany funkcji klawiszy oraz zarządzania wyświetlaczem służy dołączone do G13 oprogramowanie. Stworzony profil możemy zapisać w pamięci urządzenia tak, by można go było używać po podłączeniu manipulatora do innego komputera (np. podczas LAN party).

Dane techniczne Logitech G13 Advanced Gameboard
Interfejs USB
Liczba programowalnych klawiszy 25
Kompatybilność Windows XP, Vista, Mac OS X
Gwarancja 24 miesiące
Cena
300 zł