Nowe Bravie to ekologia i nastawienie na technologie sieciowe

Kolekcja „internetowych” telewizorów Bravia

Oferowana w tym roku gama eleganckich telewizorów LCD BRAVIA oferuje szerokie możliwości wykorzystywania multimediów i Internetu.

Wiele modeli nowych telewizorów (serie V5500; W5500, E5500, WE5) zostało wyposażonych w tuner nowej generacji MPEG4 AVCHD, umożliwiający odbiór sygnału wysokiej jakości tam, gdzie jest on dostępny bez konieczności korzystania z dodatkowych dekoderów.

Wprowadzane do oferty odbiorniki są również najbardziej przyjaznymi dla środowiska telewizorami LCD w historii firmy Sony. Zastosowano w nich liczne rozwiązania, które zmniejszają emisję dwutlenku węgla bez pogorszenia jakości obrazu. Większość modeli BRAVIA na rok 2009 posiada ekologiczne oznaczenie „EU Flower”, wprowadzone przez Komisję Europejską dla wyróżnienia produktów bardziej przyjaznych dla środowiska, spełniających surowe kryteria dotyczące ekologii i wydajności.

BRAVIA – w sieci domowej rozrywki

Technologia DLNA umożliwia bezprzewodowe przesyłanie do telewizora BRAVIA filmów, fotografii cyfrowych i muzyki zapisanych na dysku twardym komputera. Ułatwia także oglądanie nagrań z kamery czy kolekcji zdjęć zamieszczonych np. na domowym serwerze. Do sterowania głównymi funkcjami odtwarzania, takimi jak pauza czy przewijanie, można użyć pilota do telewizora BRAVIA.

Odtwarzanie materiałów cyfrowych w większości nowych telewizorów BRAVIA ułatwia odtwarzacz nośników USB. Wystarczy podłączyć kompatybilny nośnik do złącza USB odbiornika. W ten sposób można wygodnie przeglądać na dużym ekranie fotografie cyfrowe i ujęcia wideo MPEG1, jak również odtwarzać przez głośniki telewizora pliki MP3.

Nowością jest technologia AppliCast, która zapewnia dostęp do różnych usług on-line bez włączania komputera. Podłączony do Internetu przez port Ethernet telewizor BRAVIA pozwoli między innymi na wyświetlanie kanałów RSS – od wiadomości i cen akcji do prognoz pogody, horoskopów, ploteczek itp. Menu ekranowe XMB zapewnia również dostęp do szeregu przydatnych „widgetów”, które można wyświetlić razem z oglądanym obrazem telewizyjnym. Do fabrycznie zainstalowanego zegara analogowego, kalendarza i poradnika „Jak korzystać z AppliCast” odbiornik BRAVIA może pobrać z Internetu dodatkowe „widgety”: kalkulator, budzik, zegar czasu na świecie i ramkę na zdjęcia.

Jakość obrazu Full High Definition

BRAVIA ENGINE 3 to najnowsza generacja opracowanej przez firmę Sony technologii optymalizacji obrazu, która analizuje i optymalizuje sygnał wideo ze źródeł HD i SD. Uzupełnieniem BRAVIA ENGINE 3 jest technologia przetwarzania Live Colour, która odpowiada za jakość reprodukcji kolorów.

Technologia Motionflow 100Hz tworzy dodatkowe klatki i wstawia je do źródłowego obrazu. Podwaja w ten sposób częstotliwość wyświetlania i poprawia płynność obrazu. Uzupełnia ją system osłabiania rozmycia obrazu, który „oczyszcza” źródłowe klatki przed wygenerowaniem nowych.

Sylwetka utrzymana w stylistyce „Draw the Line”

Wzornictwo nowych modeli jest oparte na stonowanej stylistyce „Draw the Line”, zaprezentowanej po raz pierwszy w zeszłorocznej gamie odbiorników BRAVIA. Nowy wygląd został zaakcentowany za pomocą subtelnych detali, które nie odwracają uwagi od jakości obrazu wyświetlanego na ekranie. Nowa funkcja „przechyłu” umożliwia nieznaczne odchylenie np. do góry ekranu w telewizorze stojącym na niskim stoliku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.