Stealth Computer LPC-625F mierzy 20 x 20 x 6 centymetrów

Kompaktowy komputer bez wentylatora

Stealth Computer LPC-625F

LPC-625F to oznaczenie nowego komputera stacjonarnego firmy Stealth Computer, która przy budowie nie skorzystała z wentylatora, w zamian stosując aluminiową obudowę z otworami uwalniającymi ciepło. Dzięki takiemu zabiegowi komputera nie powinien się grzać, a dodatkowo jest niemal bezgłośny. Desktop oparto na procesorze Intel Core 2 Duo z taktowaniem 2,26 GHz, jednak opcjonalnie dostępny jest również model z zegarem 2,53 GHz. Standardowo w wyposażeniu znajdziemy także 1 GB pamięci RAM, którą jednak można rozszerzyć o kolejne 3 GB.

Stealth twierdzi, że nowy model jest w stanie odtwarzać materiały w rozdzielczości 1080p dzięki zintegrowanej grafice Intel 4500MHD. Ponadto w wyposażeniu obecny jest dysk twardy o pojemności do 500 GB (chociaż opcjonalnie dostępne są również stacje SSD), 7.1-kanałowy dźwięk, złącza HDMI, eSATA, VGA i DVI, a także cztery porty USB oraz port Ethernet. Całość będzie kontrolowana przez system Linux, jednak do wyboru będzie również Windows Vista.

Nowy komputer Stealth Computer LPC-625F jest już dostępny, a w podstawowej konfiguracji kosztuje 1595 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 5400 złotych.