Nokia poszerza muzyczne portfolio

Nokia zaprezentowała trzy nowe smartfony muzyczne. Zapowiedziała też otwarcie sklepów Nokia Music Stores i wprowadzenie usługi Comes With Music na wybranych rynkach.

Nokia zmienia sposób dostępu do muzyki w swojej ofercie poprzez rozszerzenie muzycznego portfolio o produkty  w różnych przedziałach cenowych, otwarcie sklepu muzycznego oraz integrację tych elementów.

Nokia Music Store za pośrednictwem Comes with Music

Nokia Music Store to internetowy sklep muzyczny, dostępny obecnie w 15 krajach na trzech kontynentach. Umożliwia on przeglądanie i kupowanie muzyki, korzystanie z rekomendacji, a także bezpośrednie wyszukiwanie ulubionych wykonawców, utworów lub albumów za pomocą telefonu. Oprogramowanie komputerowe Nokia Music for PC ułatwia porządkowanie i przesyłanie muzyki pomiędzy komputerem a kompatybilnym urządzeniem, przegrywanie i nagrywanie płyt CD, a także poznawanie, odtwarzanie i pobieranie muzyki bezpośrednio z Nokia Music Store. Najnowszy sklep muzyczny Nokia został dzisiaj otwarty w Meksyku, a kolejne kraje, takie jak Portugalia, Norwegia i RPA uruchomią swoje sklepy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Niestety, nie znamy daty polskiej premiery

Usługa Comes With Music umożliwia nieograniczony dostęp do Nokia Music Store na okres roku lub 18 miesięcy. Katalog sklepu zawiera kilka milionów utworów, które użytkownicy mogą pobierać i zachowywać, nawet po zakończeniu rocznego okresu. Usługa, obecna już w Wielkiej Brytanii i Singapurze, jeszcze w tym miesiącu dostępna będzie w Australii, a w ciągu najbliższych trzech miesięcy ma zostać udostępniona także w Szwecji, Meksyku i we Włoszech. Modele Nokia 5730 XpressMusic i Nokia 5330 XpressMusic w wybranych krajach będą oferowane jako urządzenia kompatybilne z Comes With Music.

Nokia 5730 XpressMusic z klawiaturą QWERTY

Nokia 5730 XpressMusic to pierwsze urządzenie muzyczne z pełną klawiaturą QWERTY. Ekran główny telefonu oferuje natychmiastowy dostęp do muzyki, kontaktów, platformy gier N-Gage, poczty email i kalendarza. Udoskonalony w nim został pasek kontaktów, który udostępnia informacje o 20 najważniejszych kontaktach. Skróty na ekranie głównym mogą udostępniać także inne, określone przez użytkownika aplikacje, takie jak Facebook, Zdjęcia, Kontakty w Ovi, Mapy czy Wiadomości.

Skrót Muzyka daje natychmiastowy dostęp nie tylko do muzyki przechowywanej w urządzeniu, ale także do Nokia Music Store. Dzięki temu można szybko uzyskać informacje o wykonawcach i albumach, a także pobierać muzykę bezpośrednio do urządzenia. Z kolei dzięki aplikacji Kontakty w Ovi można sprawdzać dostępność i status znajomych w sieci, rozmawiać z nimi na czacie, a nawet sprawdzać, jakiej słuchają muzyki.

Dzięki dedykowanym klawiszom do gier Nokia 5730 XpressMusic to prawdziwa gratka dla miłośników mobilnej rozrywki. Bezpośredni dostęp do społeczności N-Gage Arena oraz zainstalowane fabrycznie gry N-Gage stanowią dodatkową zachętę do łączenia się, wspólnego grania i porównywania wyników ze znajomymi w sieci.

Nokia 5730 XpressMusic będzie dostępna w trzecim kwartale 2009 roku. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić  280 euro.

Nokia 5330 XpressMusic – expresowy dostęp do ulubionej muzyki

Nokia 5330 XpressMusic z wyrazistą, ściętą u góry konstrukcją i efektami świetlnymi, jest ciekawą propozycją do słuchania muzyki i utrzymywania kontaktów w sieci. Klawisze dotykowe XpressMusic z boku ekranu dają bezpośredni dostęp do muzyki, a dobrej jakości dźwięk wydobywający się z dowolnych słuchawek podłączonych do gniazdka 3,5 mm oraz 26-godzinny czas odtwarzania podkreślają charakter telefonu. Dzięki dostępnym na ekranie głównym zakładkom i ikonom użytkownik może łatwo przechodzić do serwisów społecznościowych, takich jak Ovi, Facebook i MySpace.

Nokia 5330 XpressMusic będzie dostępna w trzecim kwartale 2009 roku. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić  160 euro.

Nokia 5030 – pierwsze urządzenie z wewnętrzną anteną FM

Nokia 5030 to pierwsze urządzenie mobilne Nokia z wewnętrzną anteną FM, dzięki której można słuchać radia bez słuchawek i głośników zewnętrznych. Klawisze z boku urządzenia dają natychmiastowy i wygodny dostęp do radia FM i ulubionych kanałów, dzięki czemu produkt zyskał nazwę XpressRadio. Telefon Nokia 5030 postawiony bokiem może pełnić funkcję miniaturowego radia FM. Model ten to idealny wybór dla użytkowników na rynkach wschodzących, gdzie radio jest ważnym źródłem rozrywki oraz informacji. Telefon został wyposażony w mocne głośniki, a także w baterię umożliwiającą słuchanie radia przez cały dzień i prowadzenie rozmów przez 10 godzin. Dostępny jest w dwóch kolorach — grafitowym oraz czerwonym.

Nokia 5030 będzie dostępna w drugim kwartale 2009 roku. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić  40 euro.

A jak się miewa obecny, flagowy palmofon z serii XpressMusic? Poczytaj, co ma na ten temat do powiedzenia nasz Mobileblogger.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.