Nowa jakość Poczty Głosowej Skype

Nowe funkcje Poczty Głosowej Skype’a

Poczta głosowa funkcjonuje w Skype od lat i sprawdza się bez zarzutu. Ale skoro jest dobrze, to może być jeszcze lepiej.

Twórcy Skype wprowadzili dwie nowe funkcje do poczty głosowej Skype. Pierwszą z nich jest przekształcanie wiadomości głosowych w tekstowe. Ten efektowny proces jest możliwy dzięki partnerstwu z firmą SpinVox, która dysponuje narzędziem konwertującym wiadomości audio do plików tekstowych (koszt przekształcenia jednej wiadomości głosowej to 0,20€). Skype prześle przetworzoną wiadomość niedrogim  SMS-em na wskazany numer telefonu komórkowego.

Niestety, jest też zła wiadomość. Wśród obsługiwanych przez SpinVox języków nie ma polskiego. Istnieje natomiast możliwość otrzymywania wiadomości tylko od wybranych użytkowników. Jeżeli więc wśród naszych kontaktów są osoby posługujące się angielskim, hiszpańskim, niemieckim czy francuskim, warto się nad tą funkcją zastanowić.

Pobierz komunikator Skype

Drugim usprawnieniem, zupełnie niezależnym od różnic językowych, są powiadomienia o nowych wiadomościach. Można je uaktywnić w ustawieniach swojego konta. Gdy w poczcie głosowej pojawi się nowa wiadomość, Skype powiadomi o tym wysyłając emaila (bezpłatnie) lub SMS-a (niedrogo). Otworzono także możliwość kontrolowania liczby wysyłanych powiadomień przez ustanowienie dziennego limitu lub ograniczenie otrzymywanych powiadomień tylko do wiadomości od osób z Waszej listy kontaktów.

Poczta głosowa Skype kosztuje 5€ za 3 miesiące lub 15€ za cały rok. Można ją też otrzymać za darmo przy wykupieniu dowolnego abonamentu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.