WD ShareSpace dostępny jest od teraz w pojemności 8 TB, z transferem przyśpieszonym do 30 procent

Osiem terabajtów na biurku

WD ShareSpace

WD wykorzystał swoje dyski WD Caviar Green o pojemności 2 TB w obudowie WD ShareSpace z czterema zatokami i stworzył potężną  8-terabajtową macierz zamkniętą w skromnej obudowie. Załączone oprogramowanie WD Anywhere Backup zapewnia automatyczną, ciągłą ochronę dla każdego komputera PC czy MAC podłączonego do sieci lokalnej.

Aby przyspieszyć zarówno archiwizację jak i zwykłe zapisywanie plików, WD usprawnił operacje odczytu/zapisu na nowym urządzeniu, osiągając do 30% zysku w przypadku dużych plików. Dotychczasowi posiadacze WD ShareSpace mogą ściągnąć uaktualnienie firmware, żeby skorzystać z tego udoskonalenia.

WD dołączył do WD Share Space certyfikowany serwer mediów DLNA, dzięki czemu można w łatwy sposób strumieniowo przesyłać muzykę, zdjęcia czy filmy do urządzeń zgodnych z tym standardem takich jak komputery z Windows Vista, konsole Playstation 3 i Xbox 360. Dostępny także w poprzednich wersjach serwer iTunes Music pozwala każdemu użytkownikowi sieci lokalnej korzystającemu z iTunes cieszyć się muzycznymi zasobami WD ShareSpace.

WD ShareSpace 8 TB będzie dostępny w  Polsce od kwietnia. Sugerowana cena to ok. 5 500 złotych.