Panasonic przezentuje zestawy audio kompatybilne z iPodem

Do sprzedaży w Polsce wejdą dwa kompaktowe zestawy audio SC-HC4 i SC-HC7 odtwarzające muzykę zarówno z płyt CD, jak i iPoda, a w przypadku SC-HC7, również z wbudowanego dysku.

Model SC-HC4 wyróżnia się designem opracowanym z myślą o posiadaczach odtwarzaczy iPod. Specjalna, elektrycznie przesuwana pokrywa stacji dokującej i czytnika CD umożliwia wstawienie iPoda do środka i korzystanie z zapisanej na nim muzyki bez użycia kabli. Użytkownik może też wybierać utwory zapisane w odtwarzaczu za pomocą pilota będącego na wyposażeniu zestawu lub ustawić jeden z utworów jako codzienny budzik. Funkcjonalność urządzenia jest dodatkowo powiększona dzięki uniwersalnemu złączu USB, za pomocą którego do zestawu można podłączyć dowolny odtwarzacz mp3. Panasonic SC-HC4 ma 10,25 cm grubości. SC-HC4 wyposażono w szerokopasmowe głośniki z bambusową membraną. Technologia Dual Passive Radiator ma eliminować niepożądane wibracje, generując czysty bas bez zakłóceń. System cyfrowego remasteringu poprawia dodatkowo jakość dźwięku ze źródeł cyfrowych i analogowych.

Dla osób, które potrzebują natychmiastowego dostępu do swojej kolekcji plików Panasonic przygotował zestaw SC-HC7 wyposażony w twardy dysk o pojemności 80 GB, który pozwala na zapisanie około 1 500 utworów w jakości CD. Dodatkowo, użytkownik ma też możliwość podłączenia odtwarzacza iPod poprzez dedykowany port USB. Twardy dysk zastosowany w Panasonic SC-HC7 odtwarza muzykę w formatach mp3, WMA, AAC oraz Linear PCM, natomiast odtwarzacz CD obsłuży płyty audio CD i CD-R/RW z plikami mp3 i wma.

Panasonic SC-HC7 posiada gniazdo kart SD, które w połączeniu ze zintegrowanym ekranem LCD pozwala na wyświetlanie zdjęć w trybie pokazu slajdów przy akompaniamencie muzyki. Urządzenie wyposażone jest też w gniazdo LAN oraz możliwość rozszerzenia o interfejs Bluetooth przy użyciu opcjonalnego adaptera FX570 (podłączanego do gniazda USB). Podobnie jak w zestawie SC-HC4, również w modelu SC-HC7 zastosowano cyfrowy systemem remasteringu, który poprawia jakość nagrań w formacie mp3 i WMA zapisanych na płytach CD, dysku twardym lub odtwarzaczu iPod. Zestaw wyposażony jest w wsobne, trójdrożne głośniki z systemem redukcji zakłóceń.

Panasonic SC-HC7 dostępny będzie od kwietnia 2009, natomiast zestaw SC-HC4 zostanie wprowadzony do sprzedaży w Polsce w czerwcu bieżącego roku. Sugerowane ceny detaliczne brutto nowych urządzeń wynoszą:

  • SC-HC7 – 3 699 PLN
  • SC-HC4 – 1 199 PLN
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.