Średni koszt jednej kradzieży tożsamości w Stanach Zjednoczonych wyniósł 496 dolarów

Ponad 10 milionów użytkowników narażonych na kradzież tożsamości

Badanie przeprowadzone przez PandaLabs wykazało alarmujący wzrost infekcji dokonanych przez niebezpieczne programy do kradzieży tożsamości.

Firma Panda Security ogłosiła wyniki  badań procesu kradzieży tożsamości. Na podstawie analizy 67 milionów komputerów w 2008 r. okazało się, iż 1,1% użytkowników Internetu na całym świecie było narażonych na działanie oprogramowania do kradzieży tożsamości. Wyniki zebrane przez bezpłatny skaner online Panda ActiveScan dowodzą, że w ciągu ostatniego roku ponad 10 milionów użytkowników na całym świecie zostało zainfekowanych przez niebezpieczne aplikacje do kradzieży tożsamości.

Według badania opublikowanego przez niezależną firmę badawczą Javelin Strategy & Research średni koszt jednej kradzieży tożsamości w Stanach Zjednoczonych wyniósł 496 dolarów. Generuje to łączny szacowany koszt ryzyka infekcji szkodliwym oprogramowaniem w wysokości ok. 1,5 miliarda dolarów tylko w tym kraju.

Poniżej przedstawione są najważniejsze wnioski laboratorium PandaLabs na temat ewolucji procesu kradzieży tożsamości:

  • 1,07% wszystkich komputerów przebadanych w roku 2008 było zainfekowanych aktywnym (wykonującym szkodliwe działania podczas badania) złośliwym kodem służącym do kradzieży tożsamości, np. trojanem bankowym
  • 35% zainfekowanych komputerów posiadało aktualny program antywirusowy
  • liczba komputerów zainfekowanych oprogramowaniem do kradzieży tożsamości wzrosła o 800% między pierwszą a drugą połową 2008 roku
  • laboratorium Panda Security przewiduje – biorąc pod uwagę tendencję panującą w ciągu ostatnich 14 miesięcy – że tempo infekcji będzie wzrastać o kolejne 336% każdego miesiąca w ciągu bieżącego roku.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.